Šance pro Kellnerovou a spol. O postup na LOH v Paříži se pojede v Chuchli

15. 4. 2023 Martin Hašek Zdroj: iSport.cz URL zdroje: isport.blesk.cz
Sport
Sport

Český parkurový tým má velkou šanci zopakovat si účast na olympijských hrách. V červenci se ve Velké Chuchli uskuteční mezinárodní závody CSIO CET Prague Cup, z nichž dva nejlepší týmy postoupí na Hry do Paříže. „Jsme moc rádi, že jsme dostali důvěru,“ řekla ředitelka závodů Markéta Šveňková.

Před dvěma lety v Tokiu český tým navázal na slavnou historii. Parkurové družstvo naposledy reprezentovalo v roce 1936 v Berlíně, v Japonsku na ně se svými koňmi navázali Anna Kellnerová, Aleš Opatrný a Ondřej Zvára.

Při olympijské kvalifikaci v roce 2019 skončili Češi druzí za Ukrajinou, ale nakonec do Tokia odcestovali, neboť jezdci Ukrajiny neměli splněné minimální kvalifikační limity pro konkrétní jezdecké dvojice.

Celý článek přináší iSport.cz: Šance pro Kellnerovou a spol. O postup na LOH v Paříži se pojede v Chuchli

TN.cz
Podobné články
Idnes.cz

Téměř sto let starý salonní vůz Karla Kludského je zpátky v Jirkově, odkud slavný cirkusový principál pocházel. Od zítřka bude 11 metrů dlouhý a asi…

Idnes.cz

Středeční velké bouřky si na Pardubicku kromě zpožděných vlaků a popadaných stromů vyžádaly také lidská zranění. V Časech blesk uhodil do dvou žen.…