Bělouš zase nevyhrál. České derby ovládl Naughty Peter, až osmý San Sebastian

24. 6. 2024 bda Zdroj: iSport.cz URL zdroje: isport.blesk.cz
Sport
Sport

Dostihové České derby vyhrál hnědák Naugthy Peter s britským žokejem Richardem Kingscotem. Kůň patří polské stáji Westminster Race Horses, jejíž název se promítl i do názvu 104. ročníku nejvýznamnějšího rovinového dostihu v zemi. Ani tentokrát nevyhrál derby bílý kůň.

Majitel Marian Ziburske několik let usiloval o partnerství nejprestižnějšího tuzemského rovinového dostihu, Českého derby. V letošním roce se mu to podařilo. A když byl partnerem, tak chtěl mít na startu jím vlastněného koně. Volba padla na Naughty Petera, Zlobivého Petra, který se narodil v Napajedlích, ale v Polsku ho připravuje trenér Maciej Jodlowski.

Rozhodnutí to bylo náramné a šťastné, Naughty Peter o krk zvítězil ve 104. ročníku Českého derby na distanci 2400 metrů.

Gabon nebo Pirlo? Tito dva koně bojovali na čele polovinu cílové rovinky hlava nehlava, ale v závěru doslova přilétl Naughty Peter a trenér Jodlowski mohl slavit.

„Majitel chtěl startovat v Praze, tak jsme zvolili tohoto koně, pro derby v Polsku mám ještě další tři výborné koně,“ chrlil ze sebe kouč. Poslední polský triumf v bitvě o věnec s modrou stuhou je čtyřicet let starý. Tehdy vyhrál Juror s populárním Mikim Melnickim.

Celý článek přináší iSport.cz: Bělouš zase nevyhrál. České derby ovládl Naughty Peter, až osmý San Sebastian

TN.cz
Podobné články

Vysočina je doslova protkaná turistickými a cyklistickými stezkami. Věděli jste ale, že je tu také několik set kilometrů značených stezek pro koně a…

Deník

/FOTO, VIDEO/ Touha po klidu v panenské přírodě a láska ke koním se skloubila na koňské Farmě Vysoká, kde se třetí červencovou sobotu konal 13.…