Svět koní truchlí: Po pádu zemřela žokejka!

20. 10. 2023 pl Zdroj: Blesk.cz URL zdroje: isport.blesk.cz
Blesk
Blesk

Čeští sportovní fanoušci mají tu děsivou scénu v živé paměti. Nejsou to totiž ani dva týdny, co si Velký Taxisův příkop vyžádal život nebohého devítiletého ryzáka Stukea. V ohrožení života byl po pádu i žokej Martin Liška, kterého museli záchranáři oživovat. Žokejka Maria Alejandra Bruzualová (†43) ale takové štěstí neměla. Pád z koně se jí totiž stal osudným! Co přesně se stalo?

Ještě před startem rozdávala úsměvy na všechny strany. Nikoho by ani ve snu nenapadlo, že věčně pozitivně naladěná žokejka Maria Alejandra Bruzualová bude za pár hodin mrtvá. Bohužel se tak ale stalo. Venezuelská jezdkyně doplatila na drsný pád během dostihu. Co jej zapříčinilo?

Kůň Sun Cab, na kterém sympatická rodačka z Venezuely jela dostih, se najednou odklonil až ke kraji tratě a nebezpečně se přiblížil k zábradlí. To se Bruzualové stalo osudným. V plné rychlosti škrtla nohou o konstrukci, přičemž následně narazila do zábradlí hlavou. Pak už jen ležela bezvládně na zemi. Maria byla ošetřena přímo na trati a poté převezena do nemocnice, kde ale svým zraněním podlehla.

Celý článek přináší Blesk.cz: Svět koní truchlí: Po pádu zemřela žokejka!

TN.cz
Podobné články
Idnes.cz

Téměř sto let starý salonní vůz Karla Kludského je zpátky v Jirkově, odkud slavný cirkusový principál pocházel. Od zítřka bude 11 metrů dlouhý a asi…

Idnes.cz

Středeční velké bouřky si na Pardubicku kromě zpožděných vlaků a popadaných stromů vyžádaly také lidská zranění. V Časech blesk uhodil do dvou žen.…