Divocí koně, chránění obojživelníci i hmyz. Potkáte je na Šlovickém vrchu

24. 10. 2023 Alex Hrdinová Zdroj: CNN Prima News URL zdroje: cnn.iprima.cz

Víte, kde v Česku najdete místo, kterému se přezdívá české Makču Pikču? Vypravit se za ním musíte na západ – konkrétně na Šlovický vrch u Dobřan. V tamější přírodní rezervaci navíc žijí polodivocí koně i vzácní obojživelníci. A obojí mohou návštěvníci vidět zblízka.

„Dobřanská rezervace je unikátní v tom, že návštěvníci můžou vstoupit na pastvinu exmoorských koní, máme tady speciální průchody, díky kterým se na pastviny dostanou,“ vysvětluje hned na úvod jedinečnost přírodní rezervace na Šlovickém vrchu Ondřej Peksa, biolog ze Západočeského muzea v Plzni.

Koní je tady celkem šest, žijí tu jen samci, důvod je prostý – aby se zvířata nemnožila. Lidé k nim mohou přijít blíž –⁠ maximálně ale na vzdálenost několika metrů, aby se koně nesplašili. A rozhodně by je návštěvníci neměli krmit.

Celý článek přináší CNN Prima News: Divocí koně, chránění obojživelníci i hmyz. Potkáte je na Šlovickém vrchu

TN.cz
Podobné články
Idnes.cz

Mistři opratí Jiří Nesvačil junior a Jakub Mack dnes poprvé zapřahali starokladrubské bělouše do saní. Pro hřebce a valachy je tento jiný druh…

Již tradičně přijede Mikuláš do Kladna na koni. Jeho cesta započne v 15.00 a v 15.30 dorazí se svou družinou na náměstí. Po něm vystoupí Yveta…