Hnědák Mr Spex jde za obhajobou s novým jezdcem a pověstnou třináctkou

1. 10. 2023 Stanislava Králová Zdroj: iSport.cz URL zdroje: www.idnes.cz
Sport
Sport

S novým jezdcem a číslem 13 vyjede vstříc obhajobě loňského vítězství ve Velké pardubické devítiletý valach Mr Spex. Stáji Lokotrans se podařilo angažovat irského amatérského jezdce Patricka Mullinse. Slovem amatér se však nenechte zmást. Tento žokej patří ke špičce na britských ostrovech. Vyhrál přes 700 dostihů.

Cesta za obhajobou loňského triumfu ve Velké pardubické nezačala pro narostlého hnědáka dobře, celkově byla letos trnitá a také blátivá.

Trnitá proto, že tým růžových barev stáje Lokotrans musel letos opět hledat na poslední chvíli jezdce, kterému svoji překážkovou jedničku svěří do Velké. Volba nakonec padla na Ira Patricka Mullinse.

„Byla to náhoda. Přemýšleli jsem nad zahraničním jezdcem, ale zase jsme chtěli někoho, kdo už Pardubice trochu zná, protože je to specifické závodiště. Chvíli předtím jsem četl článek o Patricku Mullinsovi, že vyhrál 700 dostihů. To mi uvízlo v hlavě. Jezdil v Pardubicích ve Velké, ale nikdy s koněm daleko nedojel. Přes našeho manažera Michala Liska jsme ho oslovili a on okamžitě kývl,“ řekl trenér Mr Spexe Luboš Urbánek.

Celý článek přináší iSport.cz: Hnědák Mr Spex jde za obhajobou s novým jezdcem a pověstnou třináctkou

TN.cz
Podobné články
Idnes.cz

Téměř sto let starý salonní vůz Karla Kludského je zpátky v Jirkově, odkud slavný cirkusový principál pocházel. Od zítřka bude 11 metrů dlouhý a asi…

Idnes.cz

Středeční velké bouřky si na Pardubicku kromě zpožděných vlaků a popadaných stromů vyžádaly také lidská zranění. V Časech blesk uhodil do dvou žen.…