Evropské město koní poznamenala pandemie

Pardubice jsou Evropským městem koní 2020. Tento titul si předávají města sdružená v síti Euro Equus – sídla s tradicí dostihů nebo chovu koní. Město společně s Dostihovým spolkem, Východočeským muzeem, s destinační společností a s kladrubským hřebčínem připravilo bohatý kalendář akcí, který měl krásu koní po celý rok připomínat. Epidemiologická situace ale většinu akcí zastavila.

Ve středu se však jedna uskuteční. V parkánu pardubického zámku začne v 17 hodin program Sláva parforsních honů k nedávno otevřené výstavě fotografií honů.

Program k Evropskému městu koní 2020 se připravoval dva roky. Na své si měli přijít koňáci i široká veřejnost každého věku. „Jarní a většina letních akcí prozatím vzala za své, nicméně soustředíme se na druhou polovinu roku,“ přiblížila současnou situaci hlavní koordinátorka projektu a vedoucí oddělení vnějších vztahů kanceláře primátora Hana Svobodová. 

Celý článek přináší Pardubický deník.cz: Evropské město koní poznamenala pandemie

Podobné články
Deník

Otec Francouz, matka Japonka. Z Asie přes Irsko a hřebčín Napajedla zamířil prvotřídní kůň Pop Rock na statek do Němčic pod Kunětickou horou. Tam se…

iRozhlas

Policie odložila prověřování případu, kdy na pardubickém dostihovém závodišti vběhl kůň, který ztratil jezdce, do prostoru s diváky a několik jich…