Dva koně spadli do montážní jámy firmy s autodopravou

23. 4. 2011 HZS ZLK Autor fotek: archiv autora

Dne 22.4.2011 v 15:14 hod. byli hasiči požádáni o pomoc při záchraně koní z montážní jámy ve Valašských Kloboukách, Mirošově.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Valašských Klobouk s jedním zásahovým vozem, kterou posílila další jednotka profesionálních hasičů z Otrokovic se speciálním vyprošťovacím autem. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k pádu dvou koní do montážní jámy firmy s autodopravou.

Dva tažní koně se splašili v areálu firmy s autodopravou a vběhli do jedné z hal. Tam oba spadli do odkryté montážní jámy. Jeden z koní skončil na dně úzkého prostoru, druhý dopadl na něj a zavalil ho. Zaměstnanci firmy na jejich vytažení nestačili a o pomoc požádali hasiče.

Hasiči byli na místě z nedaleké stanice za pár minut. Po rychlém průzkumu situace se velitel zásahu rozhodl, že se nejdříve pokusí vyprostit horního koně, a to za pomoci navijáku a traverzy nad montážní jámou. Koně měli postroje, které ale na vytažení nestačily a praskly. Pracovníci autodopravy rychle zajistili dojezd jeřábu z nedaleké obce Poteč. Ten tak byl k dispozici rychleji než vyslaný jeřáb hasičů ze vzdálených Otrokovic.

Požáry.czPo dojezdu jeřábu se podařilo natáhnout rameno do haly a následně byli oba koně vytaženi na popruzích. Koně utrpěli jen drobná povrchová zranění, bez vážnějších následků. Z úspěšné záchranné akce měli všichni účastníci upřímnou radost.

 

Článek přináší server Požáry.cz, zde si také můžete prohlédnout více fotografií: http://www.pozary.cz/clanek/41679-dva-kone-spadli-do-montazni-jamy-firmy-s-autodopravou/

Podobné články
Český rozhlas

Unikátní výzkum právě provádí Centrum hiporehabilitace Mirákl v Bohuslavicích na Jihlavsku. Aktuálně tam v poslední fázi studie terapeuti zkoumají…

Deník

Tragická nehoda, při níž byli smrtelně zraněni dva koně, se stala v úterý dopoledne v Dehtíně.