Čtvrtou kvalifikaci na Velkou pardubickou ovládl Argano

4. 9. 2023 ČT Sport, ČTK Zdroj: Česká televize URL zdroje: sport.ceskatelevize.cz
Česká televize
Česká televize

Závěrečnou kvalifikací vyvrcholily přípravy na nejslavnější český dostih – Velká pardubická se v říjnu chystá už na 133. ročník. Na Dostihovém závodišti v Pardubicích se radoval devítiletý ryzák Argano s žokejem Martinem Liškou.

Argano vyhrál s převahou po finiši ze zadních pozic o pět délek před běloušem Starem. Těsně třetí skončil Stuke, do cíle dorazili z devíti koní na startu ještě další tři.

Brzy naopak odpadl favorizovaný Lodgian Whistle, který proměnil ve vítězství oba předchozí letošní starty včetně červnové druhé kvalifikace. Žokej Josef Bartoš jej musel zastavit kvůli problémům se sedlem, a jak uvedl server dostihyjc.cz, důvodem bylo nesprávné nasedlání. Na irské lavici zase spadl z předloňského vítěze Velké pardubické Talenta žokej Pavel Složil.

Argano slavil premiérový překážkový triumf, s Liškou přitom absolvovali už patnáctý start. Letos spolu byli třetí v Lysé nad Labem i v květnové první kvalifikaci v Pardubicích a 8. října se pokusí ve "Velké" vylepšit loňské páté místo.

Celý článek přináší ČT sport: Čtvrtou kvalifikaci na Velkou pardubickou ovládl Argano

TN.cz
Podobné články
Idnes.cz

Téměř sto let starý salonní vůz Karla Kludského je zpátky v Jirkově, odkud slavný cirkusový principál pocházel. Od zítřka bude 11 metrů dlouhý a asi…

Idnes.cz

Středeční velké bouřky si na Pardubicku kromě zpožděných vlaků a popadaných stromů vyžádaly také lidská zranění. V Časech blesk uhodil do dvou žen.…