Česká parkurová jednička má nového koně. Představí se na Prague Playoff

6. 11. 2023 David Chmátal Zdroj: TN.cz URL zdroje: tn.nova.cz
TN.CZ
TN.CZ

Již za dva týdny začne v pražské O2 areně pátý ročník galashow světového parkuru Global Champions Prague Playoffs. Česká parkurová jednička Aleš Opatrný tam přestaví nového svěřence jménem Kapsones W. "Locanto byl prodán do Dubaje," prozradil jezdec.

Dlouhodobě nejúspěšnějším českým parkurovým jezdcem je Aleš Opatrný a své kvality pravidelně prokazuje mezi světovou elitou při závodech Global Champions v libeňské O2 areně, kde v předešlých dvou letech vyhrál s valachem Forewerem čtvrteční zahajovací soutěž, a vloni navíc přidal druhé místo při sobotním vrcholu otevřených soutěží kategorie CSI5* na výšce 150 centimetrů.

Letos Forewer startovat v O2 areně nebude a diváci tam ani neuvidí valacha Locanto RN, jelikož ten už v hořovické stáji není. "Mým novým svěřencem, s nímž budu startovat v Praze při Playoffs, je osmiletý plemenný hřebec Kapsones W po otci Cornet Obolensky a matky Evanorella po Carambole. Mám ho ve stáji teprve pět týdnů a startoval jsem s ním poprvé v Chuchle Areně při podzimní Ceně Eliota, kde šel jednu stotřicítku a jednu stočtyřicítku.

Celý článek přináší TN.cz: Česká parkurová jednička má nového koně. Představí se na Prague Playoff

TN.cz
Podobné články
Idnes.cz

Téměř sto let starý salonní vůz Karla Kludského je zpátky v Jirkově, odkud slavný cirkusový principál pocházel. Od zítřka bude 11 metrů dlouhý a asi…

Idnes.cz

Středeční velké bouřky si na Pardubicku kromě zpožděných vlaků a popadaných stromů vyžádaly také lidská zranění. V Časech blesk uhodil do dvou žen.…