Bělecký Mlýn a koně? Historie dlouhá stovky let

5. 10. 2015 Deník.cz

Bělecký Mlýn /+ SOUTEŽ O LÍSTKY NA VELKOU PARDUBICKOU!/ – Možná někomu bude znít podivně, že Bělecký Mlýn je druhým největším akcionářem Dostihového spolku, který na pardubickém závodišti pořádá řadu akcí včetně slavné Velké pardubické. „Ale spojení Běleckého Mlýna a koní má historii dlouhou již tři sta let a platí stále," řekl jeho majitel Richard Benýšek.

Bělecký Mlýn koupil v roce 1936 prostějovský továrník Pyrolt, který zde chtěl vyšlechtit českého klusáka. „Jeho pokusy mu přerušila válka, nadějný chov mu nakonec zrekvírovali ruští vojáci a říká se, že koně skončili v guláši. Zemský hřebčinec v Tlumačově pak měl na Běláku dlouho středisko, následně po revoluci se zde chovali westernoví koně," dodal.

Zámeček a 30 koní

K Běleckému Mlýnu patří místní část Zámeček, která sloužila jako stáje pro šlechtický velkostatek v Hluchově a dnes je zde mimo jezdecký areál.

Celý článek čtěte na webu Prostějovského Deníku.

Autorka: Hana Masaříková

Podobné články
Idnes.cz

Návštěvníci většiny dostihů ve Velké Británii už se nebudou muset odít do formálního oblečení. Dosavadní dress code nebude vyžadován na všech 15…

Deník

/FOTO/ V druhé polovině února uplynou dva roky od chvíle, kdy se v bývalém kravíně v Rabštejnské Lhotě na Chrudimsku zabydlel Princ. První obyvatel…