Baggio utekl favoritům a vyhrál první kvalifikaci na Velkou pardubickou 2011

24. 5. 2011 iDNES.cz

Není na co čekat, jako by si řekli trenéři a majitelé dostihových koní, a tak se kromě vítěze loňské Velké Tiumena a druhého Amant Grise postavila na start prvního kvalifikačního dostihu v Pardubicích kompletní překážkářská špička v čele s dvojnásobnou vítězkou bělkou Sixteen, nevyzpytatelným Bremen Planem, talentovaným Valldemosem nebo na jaře výbornou formou oplývajícím Mandarinem.

Právě na tomto koni se přes zimu konala jezdecká rošáda, když Jaroslava Myšku nahradil Jan Korpas. "Tenhle rok jsem se na spolupráci domluvil s Čestmírem Olehlou. Budu jezdit především jeho koně," vysvětloval Myška.

Nyní s takřka černým hnědákem Baggiem k favoritům nepatřil a do dostihu odskakoval s kurzem 8:1 na vítězství. Sázkaři nejvíce věřili Bremen Planovi, Sixteen, ale také Mandarinovi. V jeho sedle Myšku vystřídal žokej Jan Korpas.

"Nebylo to jednoduché vítězství, protože Baggio v průběhu dostihu udělal několik chyb. Je to lajdák. Ale v závěru měl dost sil, už jsem věřil v dobrý výsledek," dodal žokej Myška, jenž navázal na své loňské vítězství v květnové kvalifikaci s Mandarinem.

První kvalifikace na Velkou pardubickou - výsledky

1. Baggio (Pol.) - Jaroslav Myška, 2. Valldemoso - Dušan Andrés, 3. Aspirant (Pol.) - Jiří Kousek, 4. Trezor (Pol.) - Bohuslav Mátl, 5. Wavelight Laser (Něm.) - Jan Faltejsek, 6. Bremen Plan (Pol.) - Marek Stromský, 7. Karlsbad (Něm.) - Radek Havelka, 8. Sixteen (Fr.) - Josef Bartoš, 9. Mandarino - Jan Korpas. Dostih nedokončili: Reserl (Něm.) - Lukáš Sloup, Zulejka - Libor Šimůnek, Lirain - Josef Váňa ml.

Více o průběhu dostihu vám přináší zpravodajský server iDNES.cz zde.

Podobné články
Deník

Mohutný požár zachvátil v noci na pátek 20. ledna truhlárnu v obci Žďár. Když hasiči dorazili na místo, několikametrové plameny šlehaly ze střechy.…

Jedenáctá rezervace velkých kopytníků v Česku vzniká v těchto dnech v Krnově v Moravskoslezském kraji. V aklimatizační ohradě se tam nyní zabydlují…