Akce "Na skok do Skal" přilákala stovky milovníků koní

Již třetí ročník setkání jezdců a milovníků koní s názvem Na skok do Skal se konal ve Skalách u Rýmařova. Akce za pár let získala vysokou prestiž a stovky návštěvníků poznaly mnoho nového z jezdeckého sportu.

Kůň to není jen užitkové zvíře či dostihový běžec. Nejkrásnější disciplíny drezůry výcviku byly k vidění právě ve Skalách. Ať už se jednalo o voltiž, drezůru koně či výcvik na dlouhé otěži, vše bylo k vidění na špičkové, doslova světové úrovni. Nápad se zrodil v hlavách majitelů stájí, bratrů Kinclových.

Josef Kincl, majitel a spolupořadatel: "V podstatě to by poprvé můj nápad, naštěstí se toho ujal i můj bratr, takže tak nějak to organizujem spolu, on má víc ty organizační věci, já se starám o to ostatní, na co mu nezbyde čas. Nakonec z toho vznikla tradice. Vidíme že lidi stále chodí, tak se budeme snažit program stále obnovovat, mít stále zajímavější a zajimavější věci."

Článek i s videem přinesly internetové noviny Infoportály.cz: http://infoportaly.cz/bruntalsko/bruntal/7530-akce-na-skok-do-skal-prilakala-stovky-milovniku-koni

Podobné články
Český rozhlas

Unikátní výzkum právě provádí Centrum hiporehabilitace Mirákl v Bohuslavicích na Jihlavsku. Aktuálně tam v poslední fázi studie terapeuti zkoumají…

Deník

Tragická nehoda, při níž byli smrtelně zraněni dva koně, se stala v úterý dopoledne v Dehtíně.