Výsledkový servis: Poslední Hobby skákání v pardubicích

29. 4. 2010 Dušan Korel

Na Dostihovém závodišti v Pardubicích se uzavřela jarní část Hobby soutěží v parkurovém skákání. Letošní pátý závod, který měl ve svém programu už tradičně čtyři parkury s překážkami od 60 do 110 centimetrů, se na zdejším pískovém kolbišti uskutečnil ve středu. Tentokrát se při něm uskutečnilo 45 startů.

Poslední jarní Hobby skákání mělo dvě výrazné dvojice. Tomáš Kocián s Bentem ze Sportovního klubu Hlavice vyhrál soutěž s překážkami do 100 centimetrů, která byla početně nejvíce obsazená. Za ním na druhém místě se umístila Karolína Mandysová s Velesem z domácího Jezdeckého klubu Dostihový spolek. V následném parkuru s překážkami do 110 centimetrů si pořadí prohodili. Mandysová s Velesem zvítězila a Kocián s Bentem skončili druzí.

„Karolína Mandysová s Velesem udělala největší radost domácím barvám a Tomáš Kocián s Bentem zase ukázal svou zkušenost. Oba předvedli velmi dobré výkony," pronesl Jaroslav Grodl, sportovní manažer pořádajícího Dostihového spolku Pardubice a zároveň autor parkuru.

Nejnižší soutěž s překážkami do 60 centimetrů ovládly členky SJK při SŠ Chrudim. Vyhrála Denisa Holubová s Rosou a druhá skončila Michaela Flégrová s Grácií. Na překážkách do 80 centimetrů byla nejúspěšnější Eva Štěpánovská s Repem reprezentující stáj Josef Štěpanovský. Stříbro si zopakovala Michaela Flégrová s Grácií.

Středečním závodem se uzavřela jarní část Hobby soutěží v parkurovém skákání na Dostihovém závodišti v Pardubicích. „Jsme moc rádi, že se jezdci a koně k nám naučili jezdit na tyto veřejné závody. Potěšilo nás, že nejsou jenom z Pardubicka a okolí, ale také třeba ze středních Čech nebo z Vysočiny," uvedl Jaroslav Grodl.

Hobby skákání na pardubickém závodišti bude opět pokračovat v podzimní části sezony. „Zájemci o tyto závody se však mohou zúčastnit i Ligy zemědělských škol, která se u nás bude konat 9. června. Bude to otevřená soutěž," uvedl Jaroslav Grodl.