V Hipocentru Pá-Ja se závodilo i křtilo

17. 9. 2010 Marcela Klingorová Autor fotek: Marcela Klingorová

Krásné letní počasí se v sobotu 11. září postaralo o skvělou náladu při neoficiálních závodech ve stanovickém Hipocentru Pá-Ja nedaleko Karlových Varů. Tamní koně divákům předvedli, že umí léčit nejenom lidské tělo, ale také duši.

Na programu byly soutěže pro členy jezdecké školičky a pozvané (volná sestava na bázi Horsemanshipu a předepsaná drezurní úloha), soutěž o NEJ... dvojici (jezdec a kůň), křtiny mladé kobylky Páji, výstavka fotografií, prohlídka mini - zoo a zábavní akci uzavřela Hubertova jízda.

Hubertova jízda

Poníci Lucy, Neon, Stripe, Zorek a větší koníci Blesk a Lukáš dokázali na tvářích svých jezdců vykouzlit šťastný úsměv po každé soutěži, kterou společně absolvovali.

Více než dvacítka mladých nadějných jezdců, mezi nimiž nechyběla třeba tříletá Valentýnka Čáslavská, předvedla při jízdě zručnosti skvělé výkony. Pochvalu zaslouží také rodiče, kteří koníky po celé trase statečně provedli. Pro mnohé z nich totiž bylo toto společné účinkování životní premiérou. Téměř všichni splnili všechny úkoly na vytyčené trase, jen několika jezdkyním se nepodařilo ani jednou trefit míčkem do bedny. Vybrat jednoho vítěze bylo složité, a tak si blýskavé pohárky a pěkné ceny odnesli všichni.

V soutěži o nej dvojici se porotě také líbil jako nejsehranější, nejupravenější a nejsympatičtější téměř každý startující. Protože se nám malí po soutěži rozprchli, původně plánovaný testík zařazený do vyhodnocení, se nekonal. Ale ti, kteří ho stihli vyplnit (Ela, Štěpka, Klárka Markofová a Procházková, Andrejka, Bára, Verunka), mají pochvalu - byl bez jediné chybky.

jízda zručnosti

Mezi zkušenějšími jezdci, kteří se představili v drezurní úloze s předepsanými cviky v libovolném pořadí, zvítězila desetiletá Pavlínka Uhlířová s koněm Magnumem. Jediný bodík rozhodl, že si vítězství odnesla ona a ne Lea na Stripovi. Na 3. místě skončily současně Kamča s Bleskem a Kristýna s Faraonem. Kamča nepředvedla osmičku, Kristýna zase přechod z klusu do zastavení a ze středu. V soutěži o nej dvojici byly všechny ohodnoceny shodně výborně, až na chuděrku Leu, kterou náš roztomilý žlutý komediant nechtěl úplně poslouchat a tak si už trochu vymýšlel...

Závodní atmosféru podtrhla ukázkou skoku mohutnosti Jana Kumičíková. Někdejší republiková mistryně se svojí klisnou Papaverou překonala překážku vysokou 120 cm.

skok mohutnosti

Chráněnkyní ostrovské nemocnice, se kterou Hipocentrum od letošního roku spolupracuje, se stala kobylka Pája 2 Ostřetínská. Sympatickou a rozvážnou noričku, která se již připravuje na svoji důležitou terapeutickou úlohu, slavnostně pokřtil zástupce ředitele, pan Radek Motyčka.

chráněnkyně ostrovské nemocnice, norická klisna Pája

O dobrou náladu a plná bříška se starala cateringová agentura Easy Food Service pana Krejče a k poslechu hrála kapela Petr nebo Pavel.

Všem, kteří se na přípravě i průběhu skvělého dne podíleli, velmi děkujeme a těšíme se na příští rok!

Seznam účastníků a informace o hipocentru a jeho dalších akcích najdete na stránkách hipocentra Pá-Ja.

Z celé akce jsou k dispozici i bohaté fotogalerie.

Jízda zručnosti: http://laurena.rajce.idnes.cz/Hipocentrum_Paja_11.9.2010_Sranda_zavody_jizda_zrucnosti/

Drezurní úloha: http://laurena.rajce.idnes.cz/Hipocentrum_Pa-Ja_11.9.2010_Sranda_zavody_drezurni_uloha/

Skok mohutnosti: http://laurena.rajce.idnes.cz/Hipocentrum_Pa-Ja_11.9.2010_Sranda_zavody_skok_mohutnosti/

Hubertova jízda: http://laurena.rajce.idnes.cz/Hipocentrum_Pa-Ja_11.9.2010_Sranda_zavody_hubertova_jizda/

Všehochuť: http://laurena.rajce.idnes.cz/Hipocentrum_Pa-Ja_11.9.2010_Sranda_zavody_vsehochut/

Podobné články

Vážení příznivci Mountain Trailu, dovolujeme si vás pozvat na Seminář Mountain Trailu, tentokrát s důrazem na téma: Oči koně - jak koně vidí.

Do přírodní rezervace Dubno u České Skalice na Náchodsku se sjeli milovníci koní a samotná zvířata z celého Česka. Dubenské řehtání se tam letos…