Třetí Hobby skákání na Dostihovém závodišti přineslo další double Elišce Jandové

24. 3. 2011 Dušan Korel Autor fotek: Šárka Bělohlavová

Na pískovém kolbišti na Dostihovém závodišti v Pardubicích ve středu pokračoval seriál Hobby soutěží v parkurovém skákání. Za slunečného jarního počasí opět stoupl počet startujících oproti předchozímu klání. Dominantní postavou letošního třetího dílu byla mladá jezdkyně Eliška Jandová. Zopakovala si svůj dva týdny starý úspěch, znovu vyhrála dva ze čtyř vypsaných parkurů.

„Máme radost, že neustále narůstá účast při našem Hobby skákání. Tentokrát se uskutečnilo 55 startů, což je letos nejvíce. Znovu se u nás objevili noví jezdci a koně. To je také potěšitelné. A nejsou to jen amatérští jezdci, ale i profesionálové jako třeba Petr a Kateřina Veselovští," řekl Jaroslav Grodl, sportovní manažer pořádajícího Dostihového spolku a.s. Pardubice a zároveň stavitel parkuru a vedoucí tréninku. „Velká spokojenost panuje rovněž s tím, že oproti loňsku šla úroveň znatelně nahoru."

Už podruhé v průběhu letošního Hobby skákání se na pískovém kolbišti v areálu pardubického Dostihového závodiště blýskla mladá jezdkyně Eliška Jandová reprezentující stáj Dvořák Barchov. Při úvodním dílu dokázala vyhrát dva ze čtyř parkurů. A stejně úspěšná byla i nyní. Nejprve s Rikim zvítězila na překážkách do 90 centimetrů, které byly díky 19 startujícím nejpočetněji obsazenou soutěží. Základní parkur zvládla bez trestného bodu, stejně si vedla i v rozeskakování, v němž byla o více než pět vteřin rychlejší než druhá Alena Bečková s Netřeskem (JK Tyko Čepí).

Druhé vítězství Eliška Jandová vybojovala na překážkách do 110 centimetrů, na něž nastoupila s Venuší. Opět byla v obou částech soutěže bezchybná. V rozeskakování měla o vteřinu a půl lepší čas než druhý Petr Myška se Sandrikem (JO Albert Stolany).

„Eliška oproti loňsku udělala znatelný pokrok. Patří jí velká pochvala. Její rodina tomu věnuje všechno. Doma mají sedm koní, čtyři z nich Eliška denně jezdí. Na její výkonnosti je to znát. Jde nahoru," řekl Jaroslav Grodl.

Zahajovací soutěží byl parkur s překážkami do 70 centimetrů. Zvítězila v ní Kristýna Skalová na koni Eleonora Radan´s Princes z Jezdecké společnosti Pod Kunětickou horou. V obou částech soutěže byla tato dvojice bezchybná. V rozeskakování předvedla o více než pět vteřin lepší čas než druzí Petr Vančura a Frenciss (Stáj Valdštejnská obora).

Parkur s překážkami do 100 centimetrů ovládl Petr Chvojka s Goyenem (Stáj Chvojka). Také v této soutěži o konečném pořadí rozhodoval čas v rozeskakování, protože opět několik dvojic mělo nulu na kontě trestných bodů. Vítězové byli o 0,44 vteřiny rychlejší než druhá Alena Bečková s Bodym (JK Tyko Čepí).

Hobby skákání na pískovém kolbišti na Dostihovém závodišti v Pardubicích bude pokračovat ve středu 30. března. Začátek prvního ze čtyř parkurů bude v 15.00 hodin. Prezentace účastníků se bude konat od 14.00 do 15.00 hodin. Startovné je 150 Kč za každý start. Diváci mají vstup zdarma.

Výsledky

Parkur s překážkami do 70 cm (13 startujících)
1. Kristýna Skalová - Eleonora Radan´s Princes JS pod Kunětickou horou
2. Petr Vančura - Frenciss Stáj Valdštejnská obora
3. Petr Vančura - Hladina Stáj Valdštejnská obora
4. Tomáš Kocián - Otakar SK Hlavice
5. Gabriela Slavíková - Lady Volter Flamengo

Parkur s překážkami do 90 cm (19 startujících)
1. Eliška Jandová - Riki Dvořák Barchov
2. Alena Bečková - Netřesk JK Tyko Čepí
3. Petr Vančura - Frenciss Stáj Valdštejnská obora
4. Tomáš Kocián - Otakar SK Hlavice
5. Kateřina Veselovská - Coran JK Vilémov

Parkur s překážkami do 100 cm (15 startujících)
1. Petr Chvojka - Goyen Stáj Chvojka
2. Alena Bečková - Body JK Tyko Čepí
3. Petr Myška - Sandrik JO Albert Stolany
4. Petr Veselovský - Lapentti JK Vilémov
5. Kateřina Veselovská - Ramona JK Vilémov

Parkur s překážkami do 110 cm (8 startujících)
1. Eliška Jandová - Venuše Dvořák Barchov
2. Petr Myška - Sandrik JO Albert Stolany
3. Karolína Štěpánková - Elán JK Isabel
4. Petr Vančura - Comela-K Stáj Valdštejnská obora
5. Petr Veselovský - Lapentti JK Vilémov


Eliška Jandová s Venuší

V neděli 27. března pokračují pravidelné prohlídky Dostihového závodiště Pardubice s průvodcem. Začátek je v 10.00 hodin a stejně jako po celý měsíc je vstup zdarma. Návštěvníci si mohou prohlédnout areál, stáje, dostihovou dráhu a překážky včetně Taxisova příkopu. A to vše s komentářem průvodce, od něhož se mohou dozvědět řadu zajímavostí z historie i současnosti Dostihového závodiště.

Podobné články

Ve dnech 9. a 10. září se na Pardubickém závodišti odehrálo nezapomenutelné Mistrovství České republiky v Mountain Trailu 2023, které bylo součástí…

Už jste někdy slyšeli o horseboardingu? Jde o jezdeckou show a zároveň sport. Můžete se s ním blíže seznámit v rozhovoru s průkopníkem této…