Při druhém Hobby skákání na pardubickém závodišti se dvěma výhrami blýskla Urbanová se Sherym

17. 3. 2011 Dušan Korel Autor fotek: Šárka Bělohlavová

Na pískovém kolbišti na Dostihovém závodišti v Pardubicích ve středu pokračoval seriál Hobby soutěží v parkurovém skákání. Druhý letošní veřejný závod provázel vytrvalý déšť, přesto oproti minulému týdnu stoupla účast. Nepříznivé počasí nejvíce svědčilo Dominice Urbanové, která se Sherym vyhrála dva ze čtyř parkurů.

„Na Hobby skákání k nám jezdí čím dál více lidí, což je moc dobře. Tentokrát jsme měli i jednu startující z Prahy. Určitě jsme s účastí spokojeni. Počet účastníků byl tak akorát. Skončili jsme přesně ve chvíli, kdy by se kvůli tmě stejně už nedalo pokračovat," řekl Jaroslav Grodl, sportovní manažer pořádajícího Dostihového spolku a.s. Pardubice a zároveň stavitel parkuru a vedoucí tréninku. „Středeční veřejné závody plní svůj účel. Tentokrát byl ideální terén díky dešti. Na stožáry kolem kolbiště jsme pověsili vlajky, aby si koně zvykali na závodní prostředí. Postupně při dalších Hobby skákáních budeme přidávat i další prvky, protože účelem těchto soutěží je především kvalitní příprava na novou sezonu," dodal Jaroslav Grodl.

Nižším překážkám při druhém letošním Hobby skákání dominovala Dominika Urbanová s běloušem Sherym. Dvojice hájící barvy Malé jezdecké společnosti z Lohenic u Přelouče vyhrála parkury s překážkami do 70 centimetrů a následně i do 90 centimetrů.

Všichni startující v zahajovací soutěži absolvovali základní parkur čistě. Čtyři dvojice byly stejně úspěšné i v rozeskakování. Díky nejlepšímu času zvítězila Urbanová se Sherym, kteří byli o necelé tři desetiny vteřiny rychlejší než Pavla Benešová a Sany (JK Vysoké Mýto).

Čas rozhodoval i na překážkách do 90 centimetrů. Základní parkur i následné rozeskakování absolvovalo pět dvojic bez trestného bodu. Nejrychlejší byla opět Urbanová se Sherym. Měli o vteřinu lepší čas než druhý Petr Tvarůžek na koni Asio Zdelovský (JK Sloupno).

Nejpočetněji obsazenou soutěží byl parkur s překážkami do 100 centimetrů, v němž se představilo 17 dvojic. Nejúspěšněji si vedla Hana Hlavatá se Shankarem (TJ Sokol Kladruby nad Labem). V obou částech předvedli bezchybný výkon. V rozeskakování měli o 1,46 vteřiny lepší čas než druhý Tomáš Kocián s koněm Dar Chury (SK Hlavice).

Tomáš Kocián si vše vynahradil v parkuru s překážkami do 110 centimetrů. Tato soutěž byla malým „oddílovým přeborem". Kromě Karolíny Benešové s Poemou (JK Horní Počernice), která parkur nedokončila, se v ní představili pouze startující z SK Hlavice. A po třetím a druhém místě v předchozích soutěžích se Kocián dočkal vítězství. S Dar Churym jako jediný absolvoval základní parkur i následné rozeskakování bez trestného bodu a vyhrál před oddílovým kolegou Tomášem Němcem s Dominem.

Hobby skákání na pískovém kolbišti na Dostihovém závodišti v Pardubicích bude pokračovat ve středu 23. března. Začátek prvního ze čtyř parkurů bude v 15.00 hodin. Prezentace účastníků se bude konat od 14.00 do 15.00 hodin. Startovné je 150 Kč za každý start. Diváci mají vstup zdarma.

Výsledky

Parkur s překážkami do 70 cm (7 startujících)

• Dominika Urbanová - Shery Malá jezdecká společnost
  • Pavla Benešová - Sany JK Vysoké Mýto
  • Tomáš Kocián - Otakar SK Hlavice
  • Petr Tvarůžek - Asio Zdelovský JK Sloupno
  • Kateřina Jelínková - Franceska Nováková - Teuner
  • Parkur s překážkami do 90 cm (9 startujících)

• Petr Myška - Paso Doble JO Albert Stolany
  • Pavla Benešová - Indián JK Vysoké Mýto
  • Parkur s překážkami do 100 cm (17 startujících)

• Hana Hlavatá - Shankar TJ Sokol Kladruby nad Labem
  • Tomáš Kocián - Dar Chury SK Hlavice
  • Alena Bečková - Body JK Tyko Čepí
  • Tomáš Kocián - Kapitol SK Hlavice
  • Tomáš Němec - Dhakari SK Hlavice
  • Parkur s překážkami do 110 cm (6 startujících)

• Tomáš Němec - Domin SK Hlavice
  • Tomáš Němec - Větřík SK Hlavice
  • Dominika Urbanová s Shery

V neděli 20. března pokračují pravidelné prohlídky Dostihového závodiště Pardubice s průvodcem. Začátek je v 10.00 hodin a stejně jako po celý měsíc je vstup zdarma. Návštěvníci si mohou prohlédnout areál, stáje, dostihovou dráhu a překážky včetně Taxisova příkopu. A to vše s komentářem průvodce, od něhož se mohou dozvědět řadu zajímavostí z historie i současnosti Dostihového závodiště.

Ve dnech 9. a 10. září se na Pardubickém závodišti odehrálo nezapomenutelné Mistrovství České republiky v Mountain Trailu 2023, které bylo součástí…

Už jste někdy slyšeli o horseboardingu? Jde o jezdeckou show a zároveň sport. Můžete se s ním blíže seznámit v rozhovoru s průkopníkem této…