Na Dostihovém závodišti v Pardubicích pokračovalo Hobby skákání s novými jmény

22. 4. 2010 Dušan Korel
/data/imgs/00036056l.jpg
/data/imgs/00036056l.jpg

Na Dostihovém závodišti v Pardubicích se ve středu uskutečnil čtvrtý díl letošních Hobby soutěží v parkurovém skákání. Už tradiční program nabídl čtyři závody s překážkami od 60 až do 110 centimetrů. Na pískovém kolbišti se tentokrát uskutečnilo 62 startů. /Více.../

„Účast nás opět potěšila, byť byla o něco málo nižší než při předchozím Hobby skákání. A jsme velice rádi, že si k nám našli cestu znovu noví startující a že se k nám učí jezdit," pronesl Jaroslav Grodl, sportovní manažer pořádajícího Dostihového spolku, a.s., a zároveň autor parkuru.

Oproti předchozím letošním dílům Hobby soutěží v parkurovém skákání na pardubickém závodišti se tak na medailových příčkách objevila nová jména. „Startovní pole se ve srovnání s minulými závody hodně obměnilo," podotkl Jaroslav Grodl.
Nejúspěšnějším jezdcem byl Petr Pazderka z SSČHJK Kladruby nad Labem. S Lady Jessy si zopakoval vítězství v parkuru s překážkami do 110 centimetrů z minulého závodu. Navíc k němu přidal druhé místo s Comeou-K v parkuru s překážkami do 80 centimetrů.
Vítězství a k němu další medailové umístění vybojovaly i dvě ženy. Dominika Urbanová se Sherry (Malá jezdecká společnost) vyhrála parkur s překážkami do 60 centimetrů a v následné „osmdesátce" skončila třetí. Iveta Faltysová s Furlanou (Apolenka o.s.) zvítězila v parkuru s překážkami do 100 centimetrů a bronzovou příčku obsadila na překážkách do 110 centimetrů.
Početně nejobsazenější soutěží byla parkur s překážkami do 80 centimetrů, v němž se představilo 22 dvojic. Nejúspěšněji si vedla Michaela Vorlíčková s Ceasarem ze Stáje Holyday.

Další díl Hobby soutěží v parkurovém skákání se na Dostihovém závodišti v Pardubicích bude konat ve středu 28. dubna od 15.00 hodin. „Bude to poslední jarní soutěž, protože v dalším období se konají závody v okolí," poznamenal Jaroslav Grodl. „Zájemci o Hobby skákání se však mohou zúčastnit Ligy zemědělských škol, která se u nás uskuteční 9. června. Bude to otevřená soutěž. Bude však začínat už v 10.00 hodin," dodal sportovní manažer Dostihového spolku.
Poté se Hobby skákání na pardubické závodiště vrátí zase až na podzim, kdy budou vypsány další závody. „Soutěže v podzimním termínu se osvědčily. Jsou vhodné pro přípravu mladých koní na další sezonu. Určitě v nich budeme pokračovat," uvedl Jaroslav Grodl.

 

Výsledky

Parkur s překážkami do 60 cm (15 startujících)
1. Dominika Urbanová - Sherry (Malá jezdecká společnost )
2. Petr Veselovský - Blesk (SS Zámek Vilémov)
3. Kateřina Veselovská - Cantate (JK Hřebčín Suchá)

Parkur s překážkami do 80 cm (22 startujících)
1. Michaela Vorlíčková - Ceasar (Stáj Holyday)
2. Petr Pazderka - Comea-K (SSČHJK Kladruby)
3. Dominika Urbanová - Sherry (Malá jezdecká společnost)

Parkur s překážkami do 100 cm (17 startujících)
1. Iveta Faltysová - Furlana Apolenka o.s.
2. Kateřina Veselovská - Ramona (JK Hřebčín Suchá)
3. Kateřina Veselovská - Coran (JK Hřebčín Suchá)

Parkur s překážkami do 110 cm (8 startujících)
1. Petr Pazderka - Lady Jessy (SSČHJK Kladruby)
2. Kateřina Štěpánková - Bolero (JK Jezbořice)
3. Iveta Faltysová - Furlana (Apolenka o.s.)

Podobné články

Vážení příznivci Mountain Trailu, dovolujeme si vás pozvat na Seminář Mountain Trailu, tentokrát s důrazem na téma: Oči koně - jak koně vidí.

Do přírodní rezervace Dubno u České Skalice na Náchodsku se sjeli milovníci koní a samotná zvířata z celého Česka. Dubenské řehtání se tam letos…