Mountain Trail – sezona v plném proudu, kvalifikujte se na mistrovství

9. 8. 2021 Michaela Zachová Autor fotek: Lucie Cínová, Archiv Czech Mountain Trail

Ani jsme se nenadáli a máme za sebou polovinu sezony. Tedy co se kvalifikačních oficiálních závodů týče. Naštěstí jsou v kalendáři i hobby akce, a tak si milovníci trailových překážek mohou závody vyzkoušet na více místech. Nicméně k postupu na MČR je zapotřebí absolvovat soutěž kvalifikační a ty se letos konají pouze dvě. Jedna proběhla v Nové Říši u Telče v červenci a druhá začíná ve Vlksicích u Milevska 14. srpna.

Prezidium spolku Czech mountain trail letos schválilo podmínky postupu na MČR velmi vstřícné k jezdcům. Mládeži stačí jeden bodovaný start a dospělým dva, soutěžící nemusí být členem spolku. Takže zájemci o MČR, neváhejte a navštivte Vlksice 14.-15. 8. a pokud se vám zadaří, vrátíte se sem na mistrovství 18.-19. září!

Nová Říše s rekordním počtem startů

Dne 11. 7. 2021 se konal již čtvrtý ročník závodů v Extreme Trail Park Nová Říše, třetí pod hlavičkou CMT. „V posledních dvou letech jsme měli zvykem, že nám při závodech krásně pršelo a tak jsme to čekali i letos. Naštěstí se počasí umoudřilo a všichni jsme si závody maximálně užili. Byl velký počet startů - kolem 114 - a mezi skalními závodníky byla i spousta nováčků z celé ČR, kteří projevili zájem o naše závody pod hlavičkou CMT, což nás velmi těší,“ komentovala zájem jezdců pořadatelka Veronika Wagnerová.

K vidění bylo mnoho krásných koní různých plemen a výšek. V některých disciplínách měřila současně své síly a zkušenosti mládež a dospělí, bylo tedy opravdu na co se dívat a výsledky byly rovněž zajímavé. „V polední
pauze nám proběhl kostýmový Freestyle a praktická ukázka chiropraxe koně a psa od MVDr. Magdaleny Hlavsové IAVC. I když byla spousta nováčků, tak krásně zapadli do skalní party, kterou utužujeme už několik let. A to je vlastně náš důvod, proč závody pořádáme a co nás žene kupředu. Tímto moc děkujeme všem za důvěru a opravdu hojnou účast a v neposlední řadě našim sponzorům, bez kterých bychom to pořádat nemohli!“ doplnila pořadatelka.

Na viděnou na Quarter Ranch Rybárna ve Vlksicích

Zatímco v Nové Říši byla Veronika v roli pořadatelky, na ranči ve Vlksicích u Miloše Vyhlídala už pojede závod jako startující. Krom ní se tam chystá opět početná skupina závodníků z Čech i Moravy, aby změřili své síly, vyzkoušeli nové překážky a především užili si přátelskou atmosféru. Čekají je nejen kvalifikační soutěže ve všech kategoriích od pony přes bridless pro rychlostní working race, ale také další zábava. Jednou z atrakcí pro diváky je rychlostní
kombinovaná soutěž Štafeta z ruky i sedla, kostýmové Freestyle a také slavnostní nástup v rychlostní aréně. Že přitom nebude nouze o netradiční překážky, které koně budou muset překonávat i v rychlé jízdě, si můžete být jisti. Stejně tak počítejte jako každoročně s chutným občerstvením a posezením s kytarou.

Na viděnou ve Vlksicích 14. a 15. srpna!

Podobné články

Vážení příznivci Mountain Trailu, dovolujeme si vás pozvat na Seminář Mountain Trailu, tentokrát s důrazem na téma: Oči koně - jak koně vidí.

Do přírodní rezervace Dubno u České Skalice na Náchodsku se sjeli milovníci koní a samotná zvířata z celého Česka. Dubenské řehtání se tam letos…