Blíží se začátek Hobby skákání na závodišti v Pardubicích

Před začátkem hlavní sezony na závodišti bude Dostihový spolek, a.s. Pardubice i v letošním roce pořádat seriál Hobby soutěží v parkurovém skákání. Konat se budou vždy ve středu odpoledne v závislosti na počasí v průběhu března a začátku dubna. Úvodní závod je naplánován na 3. března.

„Hobby soutěže jsme začali pořádat předloni. Za dva roky se středeční závody ujaly. Na Pardubicku je hodně koní. Při těchto soutěžích je možnost si s nimi zatrénovat a zaskákat. To je vždy lepší než jen domácí příprava. Především při závodech získají koně i jezdci zkušenosti," řekl Jaroslav Grodl, sportovní manažer Dostihového spolku.

Hobby skákání na pardubickém závodišti v loňském roce zaznamenalo zvýšení zájem. Při jednom ze závodů se na pískovém kolbišti uskutečnila rovna stovka startů. A do Pardubic nepřijížděli pouze jezdci a koně z okolí, ale z celých východních Čech a také z Vysočiny či ze Středočeského kraje. „Věřím, že letos bude zájem ještě vyšší," řekl Jaroslav Grodl, jenž je zároveň stavitelem parkuru a vedoucím tréninku.

První závod je na programu ve středu 3. března. Další by se měly konat 10., 17., 24. a 31. března a 7. dubna.

„Vše ale závisí na tom, zda nám uspořádání soutěží umožní počasí. Není vyloučeno, že některý závod bude muset být zrušen. Vloni k tomu došlo," uvedl Jaroslav Grodl.

Program Hobby skákání bude mít tradiční podobu. Nabídne čtyři soutěže. Na úvod se budou skákat překážky do 60 centimetrů. Po nich budou následovat překážky do 80, do 100 a do 110 centimetrů. Parkur má vždy osm překážek a po něm následuje rozeskakování se čtyřmi překážkami.

Hobby skákání se na koná na pískovém kolbišti na pardubickém závodišti. Začátek první soutěže je v 15.00 hodin. Prezentace účastníků se koná od 14.00 do 15.00 hodin.

Přesné rozpisy soutěží Hobby skákání najdete v příloze DOC pd článkem.

Podobné články

Vážení příznivci Mountain Trailu, dovolujeme si vás pozvat na Seminář Mountain Trailu, tentokrát s důrazem na téma: Oči koně - jak koně vidí.

Do přírodní rezervace Dubno u České Skalice na Náchodsku se sjeli milovníci koní a samotná zvířata z celého Česka. Dubenské řehtání se tam letos…