Trojice koní pošla zřejmě rukou traviče, čtvrtý bojuje o život

1. 11. 2011 EQCH redakce

Rukou traviče patrně padla v pondělní ráno v krkonošském Černém Dole a sousední Čisté u Vrchlabí trojice koní. Čtvrtý, hucul z černodolské hájenky, bojuje o život.

„Naději má podle veterináře tak padesát na padesát. Pro druhého hucula už bylo pozdě. Nikdo z nás neví, co se tady děje," řekla chovatelka dvojice huculů z hájenky nad Černým Dolem Lenka Škrabáková. Podivnou smrtí zašla ve stejný okamžik v sousední Čisté další dvojice tažných koní používaných v lese na přibližování dřeva. Huculové z Černého Dolu 18letý Kim a 17letý Deny celoročně obývali skoro hektarovou ohradu okolo hájenky.

Ráno posledního říjnového dne začalo pro Lenku Škrabánkovou šokem. Dvojici koní v nejlepších letech chovali od hříbat.

Už v neděli někdo záměrně koně vypustil z ohrady, která byla poškozena. V pondělí ráno již bylo na zdravotním stavu koní znát, že je někdo otrávil. Starší 18letý Kim po dvou hodinách zemřel, o rok mladší hucul bojuje o život.

V sousední vsi jen pár kilometrů od Černého Dolu také přišel ve stejný čas o dva koně kočí Diblíček. Případem se zabývá Policie ČR a Krajská veterinární zpráva v Hradci Králové. Cena uhynulých zvířat byla předběžně vyčíslena na 150 až 200 tisíc korun.

Informace o celém případu přinášejí Novinky.cz: http://www.novinky.cz/krimi/249095-trojice-koni-posla-zrejme-rukou-travice-ctvrty-bojuje-o-zivot.html

Na stránkách TV NOVA najdete také reportáž: http://tn.nova.cz/zpravy/regionalni/strasne-na-trutnovsku-otravili-ctyri-kone-tri-z-nich-zemreli.html

I my se budeme dále o případ zajímat.

Podobné články
Idnes.cz

Přibližně 30 minut byla zavřená dálnice D1 na 31. kilometru na Benešovsku. Pobíhali na ní čtyři koně, kteří ohrožovali provoz.

Deník

Hned dva výjezdy spojené s pomocí koním řešili hasiči. Jeden případ se odehrál v Kraslicích, druhý v Karlových Varech.