Poslední letošní kurz s Claudií Benedela

20. 11. 2009 Dana Martínková Autor fotek: archiv manželů Safari
/data/imgs/00021280l.jpg
/data/imgs/00021280l.jpg

O víkendu 20.11.-23.11. poběhne v Žižkovci u Hradce Králové poslední letošní kurz s paní Claudií Benedela. Pokračování bude opět v příštím roce. Průhěb i atmosféru kurzů přiblíží krátký článek jedné z účastnic.

Claudie je rakouská trenérka, která učí jezdce i koně podle školy "légereté". A co je légereté ?

Pojem pro koňskou veřejnost v Čechách takřka exotický! Vyjadřuje slovo „lehkost" a pro mě znamenal začátek dlouhé cesty. Před několika lety jsem objevila knížku Bey Borelle, kde je tento způsob výcviku koně popsán, a která mně okamžitě zaujala. Zkoušela jsem podle ní pracovat i se svým koněm. Další knížka, která mi dodala odvahu k pokračování, byla Omyly moderní drezury od Philippe Karla. Ovšem pořád mi chyběl někdo, s kým bych tento způsob ježdění mohla sdílet, konzultovat a trénovat.

Když však manželé Safari otevřeli své kurzy s Claudií, byla tu konečně možnost si ověřit už získané znalosti z knih v praxi.

Několik víkendů jsem mohla práci trenérky sledovat. Její vyjímečný přístup, pedagogické schopnosti a nadání ostatním předat své znalosti změnily práci jezdce i koně za několik hodin.

Například i já jsem se trápila s problémem, že si můj kůň lehal do otěží, nebo neměl dostatečný kmih. Claudie mi poradila, jak mám pracovat, a netrvalo dlouho a problém byl opravdu odstraněn. Nejvíce mi však pomohla přímá účast i s koněm. Claudii nic neuteklo a já se mohla zeptat na cokoli.

Věnovala se všem účastníkům od rána do večera. Díky ní jsme všichni získali cenné informace, a i díky manželům Safari zde panovala srdečná a bezprostřední atmosféra.

Co napsat na závěr? Jsem ráda, že jsem objevila i další lidi, kteří se chtějí naučit tento způsob výcviku koně.
Takže přátelé, lehkou ruku přeje Dana Martínková.

Pod článkem na vás čeká soubor momentek z předposledního letošního kurzu.

Podobné články
Portugalsko: český tým s hřebcem lusitano

Vybrané členky České hiporehabilitační společnosti se letos zúčastnily dvou mezinárodních setkání projektu ERASMUS+, zavítaly do Litvy a Portugalska…

ČJF

Ve vzdělávací platformě ČJF naleznete další nové on-line školení, tentokrát soustředěné na welfare koní.