Březnové western all around tréninky

V březnu uvítáme v Čechách dva významné westernové trenéry a zároveň rozhodčí významných westernových asociací (AQHA, NRHA atd.): u nás již známého Pierra Ouelleta (Itálie) a premiérově v roli trenéra také Jana Boogartse (Belgie).

Ti z vás, kteří se zajímáte o westernové soutěžní disciplíny (včetně těch v anglickém stylu), ať již na soutěžích QH, Appaloosa, Paint Horse nebo WRC, snad uvítají možnost zúčastnit se jednoho z tréninkových kurzů jakopřípravy na soutěžní sezonu anebo prostě jen jako motivaci a zdokonalení vašich jezdeckých dovedností.

Kurs s Pierrem Ouelletem proběhne od 12. - 14. března na Ola ranči v Litohošti (www.olaranch.cz). Pro účastníky s koňmi je již plno, ale diváci jsou vítáni v neomezeném množství.

Druhý kurs, s Janem Boogartsem, se bude konat 27. - 28. března na Q ranči v Bezděkově u Jihlavy (www.qranch.cz). Na tomto kursu jsou zatím ještě volná místa pro účastníky s koňmi (jakýchkoli plemen a jezdeckého zaměření).

Obě kliniky budou zcela přizpůsobeny požadavkům účastníků s koňmi a budou doplněny diskusemi na téma "co chce vidět rozhodčí". Kurs s Janem Boogartsem lze zaměřit i specielně na reining, vzhledem k tomu, že Jan je velmi úspěšným NRHA soutěžícím. Březen bude tedy náročný z hlediska westernového tréninku, tyto dva termíny brzy po sobě jsou ale čistou náhodou. Nepropásněte tuto šanci, protože před soutěžní sezoónou možná další příležitost již nebude!

Podobné články
Portugalsko: český tým s hřebcem lusitano

Vybrané členky České hiporehabilitační společnosti se letos zúčastnily dvou mezinárodních setkání projektu ERASMUS+, zavítaly do Litvy a Portugalska…

ČJF

Ve vzdělávací platformě ČJF naleznete další nové on-line školení, tentokrát soustředěné na welfare koní.