Pardubická městská policie bude mít míň koní

10. 2. 2012 ČT24

Pardubice - Pardubická městská policie sníží počet svých koní ze čtyř na tři. Radní města schválili nákup jednoho starokladrubského vraníka a zároveň prodej dvou koní, které nyní policie vlastní a kteří už jsou v "důchodovém" věku. Důvodem je hledání úspor v provozních nákladech městské policie.

"Ředitel městské policie navrhl prodat oba koně nejméně za odhadní cenu s tím, že by se koupil jeden nový kůň. Pokud by bylo potřeba koní více, jsme domluvení s hřebčínem v Kladrubech, který nám koně případně zapůjčí," uvedla Fraňková. Podle primátorky tento krok neznamená, že by měla jízdní policie v Pardubicích skončit.

ČT 24Článek i s reportáží České televize o policejních koních najdete na stránkách ČT 24: Pardubická městská policie bude mít míň koní

Podobné články

BRNO, ZNOJMO – Policisté na jižní Moravě se zaměřují na kontroly zazimovaných rekreačních chat. Vzhledem k mnohdy špatně přístupnému terénu do akcí…

Seznam zprávy

Na hřbitovech v Pardubicích teď hlídkují také policisté na koních, v období svátků zemřelých tam jezdí velké množství lidí, což může lákat zloděje.