Damalia s dekou Klusáka roku 2014

18. 11. 2014 Jiří Křepelka Autor fotek: Martina Hubníková

Čtyřletá vranka Damalia byla v sobotu 15. listopadu dekorována Klusákem roku 2014. Stalo se tak po jejím dalším letošním vítězství, v Ceně KR Ostrava na Hipodromu Bravantice. Klisnu nizozemského chovu z u nás registrované stáje Euro-koberce na trati 2 140 metrů tentokrát vedla Alena Čemusová.

O výsledku ankety Klusák roku 2014 rozhodlo 25 trenérů a nepotřebuje delší komentář: Damalia vyhrála jednoznačně, když dostala 67 ze 150 hlasů.
Na druhém až čtvrtém místě skončili se shodným ziskem 15 hlasů Bob Harley (NL), Charming Oreau (NL) a Nanana. V anketě bodovalo celkem 15 koní.

Damalia

Vizitka šampiónky

Chovatelem Klusáka roku 2014 je Jan Arend Glas, trenérem jeho krajan Alle J. M. Loman, působící v České republice.
V rodokmenu klisny najdeme na místě otce francouzského plemeníka Opus Viervil, německá matka Victory Joe je dcerou amerického Park Avenue Joe (dříve známého pod jménem Meadowbranch Devil).

Damalia startovala v sezónách 2012 - 2014 zatím ve 27 dostizích, z toho jich 15 vyhrála (včetně Českého derby). Během své dosavadní kariéry klusala kromě bravantického hipodromu na drahách tří evropských států - samozřejmě v Nizozemsku a letos ještě na berlínských závodištích Karlshorst a Mariendorf, v Mnichově (Daglfing) a Paříži (Hippodrome de Vincennes).
V její sulce byl většinou trenér Loman, ale při francouzském „zájezdu" také absolutní světová hvězda, Belgičan Joseph Verbeeck.

Podobné články

Nezvyklý případ z klusáckého dostihového prostředí začal tento týden rozplétat Okresní soud v Ostravě. Na lavici obžalovaných usedl dvaačtyřicetiletý…

Česká klusácká dostihová sezóna 2014 je za námi a nastal čas rekapitulovat. Celkově bylo uspořádáno od 5. dubna do 15. listopadu 30 dostihových dnů v…