Vánoce s Pegasem aneb Pojďte s námi do pohádky

20. 12. 2009 Helena Lahodná Autor fotek: archiv autorky

V sobotu 19. 12. 2009 se v areálu JK Pegas v rámci Pohádkového dne nadělovalo pod stromeček koním. Z oslovených škol v soutěži o největšího Ježíška pro koně bezkonkurenčně zvítězila ZŠ Jáchymov, která přivezla nejvíc nasbíraného pečiva.

Příchozí byli provedeni stájí, zajezdili si zadarmo na koních, v restauraci mohli zhlédnout pohádku o Sněhurce a 7 trpaslících, zasoutěžit si, namalovat obrázek a dobře se najíst.

pegas DěpoltovicePo celý den děti potkávali pohádkové postavy a akce vyvrcholila v 16:00 hodin zdobením vánočního stromečku. Zde se slova ujal náměstek hejtmana p. Navrátil, který poděkoval příchozím, zazpíval si s dětmi koledy a předal ceny výhercům. Akce se letos konala poprvé, přes nepřízeň počasí byla úspěšná, proto bychom chtěli navázat i v letech příštích a tím vytvořit tradici. Díky ní mohou i městské děti strávit adventní čas v přírodě a s koňmi.

JK Pegas Děpoltovice

 

 

Podobné články
Reflex

Pátek 11. 11. 2022, 11 hodin a 11 minut – právě v tuto chvíli vyšel z 11. pilíře Karlova mostu průvod svatého Martina z Tours. Tento světec podle…

Deník

/FOTO/ Telčí projela družina svatého Václava. Náměstí Zachariáše z Hradce hostilo opět po roce Svatováclavské slavnosti. Počasí sice v sobotu 17.…