Vzpomínka a poslední rozloučení s paní Helenou Benešovou

11. 2. 2009 EQCH redakce

Vážení jezdečtí přátelé, chtěli bychom vám předat vzpomínku na paní Helenu Benešovou, která nás ve věku 87 let navždy opustila dne 6.2.2009. Byla uznávaná jako významná drezurní jezdkyně,trenérka a rozdhodčí. Jako jezdkyně získala mnoho mistrovských titulů, vedena pod ochranou rukou trenéra Jiřího Stříbrného, Františka Lechnera a Františka Šembery.

Ještě většího uznání dosáhla paní Benešová jako trenérka. Po celý svůj dlouhý život předávala své jezdecké zkušenosti a dovednosti, získané na zahraničních cestách a z cizí literatury, nejen svému synovi, ale i mladým generacím. Pod jejím vedením získali vynikající výsledky a řadu mistrovských titulů v drezuře.

Za svojí celoživotní práci pro jezdectví-drezuru byla ČJF mnohokrát oceněna a je držitelkou nejvyšších ocenění ČJF. Do posledního dne svého života se živě zajímala o dění v naší jezdecké společnosti.


Poslední rozloučení se koná ve čtvrtek 12.2.2009 v Nové obřadní síni na Olšanech v 9.30 hod.

Čest její památce.

Podobné články

Také jste – alespoň někde a někdy – zaznamenali rozpor v tom, v jaké pozici nosí hlavu někteří úspěšní drezuráci a jak by ji podle všeho nosit měli?…

Vitalis

Je módním trendem mluvit o tom, jak si bohaté paničky koupily svoji cestu na vrchol mezinárodních drezurních závodů. Pravdou je, že to téměř vždy…