Výsledkový servis: drezurní červnová cena TJ Žižka

7. 6. 2009 Lucie Hladová Autor fotek: Lucie Hladová
/data/imgs/00003622l.jpg
/data/imgs/00003622l.jpg

O víkendu 6. až 7. června se v Praze na Císařském ostrově v arealu TJ Žižka konaly drezurní závody pod názvem Červnová cena 2009 TJ Žižky.

Tyto závody byly zároveň kvalifikací na finále Českého drezurního poháru CHANCE a. s. Jelo se celkem pět soutěží, protože první soutěž stupně L s úlohou DJ/2009 byla zrušena. Diváků se na tribuně příliš nesešlo, stejně tak tomu bylo také na kolbišti u soutěžících. „Jak jsem se dozvěděl, jezdci neměli čas v týdnu trénovat, protože řadu z nich čekala maturitní zkouška. Druhá část zde nepřítomných jezdců bude jistě v Herouticích, kde se právě konají kritéria mladých koní. Ale jinak jsem s průběhem závodů spokojený," komentoval ředitel závodů Jan Žižka.

Počasí poměrně drželo, v neděli však déšť narušil už i dekorování předposlední soutěže. Za nejúspěšnější dvojici celého klání lze vyhodnotit dvojici Zdenka Skripová s koněm Montek. Zlatý flot si odnesli rovnou třikrát, a to z úloh JU/2009, JD/2009 a SG/2009.

Kompletní výsledkové listiny jsou přiloženy pod článkem.

Podobné články

Také jste – alespoň někde a někdy – zaznamenali rozpor v tom, v jaké pozici nosí hlavu někteří úspěšní drezuráci a jak by ji podle všeho nosit měli?…

Vitalis

Je módním trendem mluvit o tom, jak si bohaté paničky koupily svoji cestu na vrchol mezinárodních drezurních závodů. Pravdou je, že to téměř vždy…