Naše juniorky na drezurním ME v Dánsku

Na letošním Mistrovství Evropy juniorů a mladých jezdců v drezuře, které začalo v úterý 19. 7. 2011 v Broholmu, má Česká republika hned dvě želízka v ohni. Přesněji řečeno dvě talentované juniorky - Kamilu Kotyzovou s Alicí a Sofii Brodovou s Lissandrem.

Aktualizace: VÝSLEDKY

Páteční a sobotní mistrovské soutěže se našim reprezentantkám příliš nevydařily. Sofie Brodová nakonec skončila na 53. místě s celkovým výsledkem 60,447% a Kamila Kotyzová se umístila na 36. místě s 63,737%. Což vzhledem k celkovému počtu 61 startujících není vůbec špatný výsledek.

 

Kdo nás reprezentuje? Kamila Kotyzová letos potvrdila své kvality, když se stejně jako loni stala juniorskou mistryní ČR (letos získala i mimořádnou prémii za nejvýše hodnocený výkon celého mistrovství), Sofie Brodová loni obsadila třetí příčku, letos nestartovala, ale mohli jsme ji vidět na červnovém CDI v Brně.

Ve středu a ve čtvrtek 20.-21. 7. proběhla soutěž družstev. Sofie Brodová se umístila na 46. místě a Kamila Kotyzová s výborným výsledkem na místě 29. ze 62 dvojic. Bohužel na to, aby bylo možné sestavit tým, by byl potřeba ještě jeden junior.

Nyní jsou na programu soutěže jednotlivců, které končí v neděli volnými jízdami. Dnes, v pátek, startovala v prvním kole jednotlivců Sofie Brodová. Úspěšnější Kamilu Kotyzovou start teprve čeká. Budeme vás dále informovat, jak se našim reprezentantkám daří.

Pokud se vám nechce čekat na naši reportáž, podrobnosti i s výsledky najdete zde: http://european-broholm.dk/GB.aspx

Podobné články

Také jste – alespoň někde a někdy – zaznamenali rozpor v tom, v jaké pozici nosí hlavu někteří úspěšní drezuráci a jak by ji podle všeho nosit měli?…

Vitalis

Je módním trendem mluvit o tom, jak si bohaté paničky koupily svoji cestu na vrchol mezinárodních drezurních závodů. Pravdou je, že to téměř vždy…