Isabell Werth zpátky v sedle

17. 12. 2009 Lucie Hýblová

Německá olympijská medailistka Isabell Werth je po mateřské dovolené zpátky v sedle. Již jsme vás informovali, že se jí 30. října 2009 v jejich čtyřiceti letech narodil zdravý syn jménem Frederik, jehož otcem je Wolfgang Urban, bývalý šéf firmy Karstadt.

Místo toho, aby Isabell v průběhu svého těhotenství odpočívala a poslouchala Beethovena, dávala raději lekce jízdy na koních. Isabell několika posledních týdnů koně alespoň krokovala, nyní už aktivně trénuje se svými nejlepšímy koňmi. Svěřila se ale s tím, že při prvních několika aktivních jízdách pociťovala bolesti. „Cítila jsem se strnulá a bolela mě zejména stehna a hýždě."

Svého syna Frederika bere vždy sebou a stal se pevnou součástí stáje. Zatímco ona jezdí, její téměř už dvouměsíční syn spí ve svém kočárku v rohu jízdárny. Isabell si je jistá tím, že Frederik bude vědět vše o ježdění, ještě než si na koně poprvé sedne.

„Tato mateřská přestávka pro mě nebyla lehká. Satchie, Hannes a Don Johnson - tito tři jsou teď mým poporodním fitnessprogramem. Možná nejsem štíhlá jako super-máma Heidi Klum a myslím, že jsem ani nikdy nebyla, ale nadměrná kila z těhotenství jdou postupně dolů a moje jezdecké kalhoty mi znova padnou."

A dodává: „Chtěla bych poděkovat za blahopřání a hezké dárky při příležitosti narození mého syna. Je vždy hezké vidět, kolik přátel a fanoušků máme. Právě ted´ mohu můj život popsat dvěma slovy: Jsem šťastná."

Werth však dosud neoznámila návrat do závodních kolbišť. Zákaz startu z důvodu pozitivního testu na doping u jejího koně Whispera, přikázaný FEI, končí 23. prosince 2009.

Podobné články

Také jste – alespoň někde a někdy – zaznamenali rozpor v tom, v jaké pozici nosí hlavu někteří úspěšní drezuráci a jak by ji podle všeho nosit měli?…

Vitalis

Je módním trendem mluvit o tom, jak si bohaté paničky koupily svoji cestu na vrchol mezinárodních drezurních závodů. Pravdou je, že to téměř vždy…