III. ročník poháru JK Štarnov proběhl

12. 7. 2011 Jarča Neplechová Autor fotek: archiv autorky

V sobotu 2. 7. 2011 JK Štarnov pořádal již III. ročník poháru JK Štarnov. Drezurní závody začaly již v 9.00 z důvodu velkého počtu jezdců.

V letošním roce jsme poprvé pořádali soutěže pro pony - P4 a P5. Obou soutěží se zúčastnila pětice šikovných dívek. Soutěž P4 vyhrála Sára Vingrálková s Keny 2 ze Stáje Derby o.s., druhá příčka patřila Vendule Rokytové s Cit 1 (Pony klub Olešnice), krásný červený flot si domů odvezla Terezie Daňková s Dorinkou (JS „Al-Kham-Sa"Zlámankao.s.). Do soutěže P5 nastoupila stejná pětice děvčat. Výsledné pořadí však bylo zcela jiné. Soutěž s velkým náskokem vyhrála Vendula Rokytová s Cit 1 (Pony klub Olešnice) druhé a zároveň i třetí místo obsadila mladičká nadaná jezdkyně Sára Vingrálková (Stáj Derby o.s.).

Tak jako v předchozím ročníku jsme i letos vypsali soutěž pro jezdce či koně bez licencí a to soutěž Hobby Z1. Do soutěže nastoupilo celkem 9 dvojic. Vítězkou se stala Iveta Běhalová s Lorikou z JK BEKA Loučka.

Další soutěže již byly pouze pro jezdce s licencí a také se těšily hojné účasti.
Do soutěže Z1 bylo přihlášeno 12 dvojic. První dvě místa patřily mladým drezurním talentům. Žlutý flot si odvezla Radka Turčynová se svým 5letým valachem Alexem 6 z JS RED DRAGON s hodnocením 66,364 %, pohár za druhé místo si za svůj výkon odvezla Jaroslava Neplechová s valachem Velvet 5 z JK Štarnov - hodnocení 65,152 %. Velvet 5 je v majetku Pavla Müllera. Krásné hodnocení 61,212 % stačilo Haně Fischerové se Zartem (Stáj Viorica) na třetí příčku.

Radka Turčynová - Romeo JOSPO - JS RED DRAGON, majitelé: manželé Pospíšilovi

Nejpočetnější úlohou dne byla soutěž Z2, startovalo zde 13 koní. Druhé a třetí místo zůstalo stejné jako v soutěži Z1. Hana Fischerová se Zartem (Stáj Viodica) s hodnocením 58,485 % obsadila 3. místo, Jaroslava Neplechová s Velvetem 5 druhá s hodnocením 59,091 %. První místo patří všestranné jezdkyni Kateřině Maderové s koněm Marschall JK Agrosystém Pohořany - hodnocení 59,697 %.

Poslední úlohu stupně Z, kterou diváci na závodech mohli spatřit, byla úloha Z3. První místo si odvezla Jana Dvořáková s Danty - JK Polanka o.s., druhá Radka Turčynová s Alexem 6 - JS RED DRAGON. Třetí místo si odvezla parkurová jezdkyně a každoroční účastnice MČR - skoky ing. Vendula Minxová se Silviem - MX z JK Liboš.

Ing.Vendula Minxová - Silvio MX (JK Liboš)

Nezbývá než se posunout o stupínek výše. Drezurní úloha st.L (L8) byla nejlépe předvedena Radkou Turčynovou - Romeo JOSPO (JS RED DRAGON), druhé místo patří Haně Dostálové s poníkem Silberlocke z JK Litovel, o.s. . Třetí opět ing. Vendula Minxová - Silvio - MX(JK Liboš).

Hlavní soutěží dne, kterou byla drezurní úloha S2 - III. ročník poháru JK Štarnov vyhrála Tereza Baloušková - Montána II (JK Baloušek) před druhou Radkou Turčynovou - Romeo JOSPO (JS RED DRAGON), třetí místo obsadila Jaroslava Neplechová - Ballantines (JK Štarnov).

J. Neplechová - Velvet 5 (JK Štarnov)

Závody byly velmi vydařené, i počasí nám přálo, těšíme se na IV. ročník poháru JK Štarnov. Ráda bych Vás pozvala na Letní jezdecké hry, které se uskuteční 30. 7. 2011 bližší info najdete pod odkazem www.jkstarnov.estranky.cz.

Tato akce by se nemohla uskutečnit bez spolupráce se sponzory:

  • Olomoucký kraj,
  • Clothes-shop.cz,
  • Svatopluk Lendál,
  • Jezdecké potřeby Amor,
  • Jezdecké potřeby Bukefalos,
  • Firma Volf,
  • Jezdecké potřeby Ferina - terra,
  • Alavis,
  • Poháry - Bauer,
  • Zednictví Jan Veselský.

Děkujeme všem sponzorům, za JK Štarnov Jaroslava Neplechová

Podobné články

Mezinárodní drezurní závody, jejichž součástí je kvalifikační kolo Světového poháru, hostí olomoucké Equine Sport Center od 23. do 26. května. Na…

Vlastní odchovaný plemenný hřebec

Lucie společně se svým manželem vybudovala vlastní domovskou stáj v Nizozemsku a v prostředí s vysokými equinároky a equistandardy se jí podařilo…