CDI-W3* Brno 2008

19. 6. 2008 Josef Malinovský

V Brně na Panské líše vrcholí přípravy na CDI-W3* 2008. Přinášíme vám aktuální informace o účastnících závodů, podrobnosti o programu, ale také několik fotografií, jak se areál na Panské Líše za poslední dny proměnil. Aktuální výsledky najdete v přílohách pod článkem.

 

Více než polovina koní již stojí ve svém boxu a vše se směřuje k dnešní veterinární přejímce, která začíná v 16.00 hodin. Můžeme zde potkat reprezentanty Holandska, Ukrajiny (včetně skoro českého Alexandra Onoprienka), Maďarska, Běloruska, Slovinska, Estonska, Itálie, Hong Kongu, Brazílie, Kyrgystánu, Rumunska, Německa a další. Z cesty se nám hlásila Lucia ze Slovenska, polský team, dánští jezdci spolu s Finkou, ruské jezdkyně. Do místa dění dorazily již také dvě české reprezentantky - Ema Jančářová a Michaela Habásková.


Včera proběhla tisková konference, které se zúčastnil také reprezentant z Hong Kongu Aram Gregory, který novinářům potvrdil, že olympijské klání bude pro koně opravdu velice náročné. Prozradil nám, že jeho trenérkou je německá světoznámá jezdkyně Ulla Salzgeber. A on sám by se OH také rád zúčastnil, ale zbývá mu jediný krůček a to získat 64% v sobotní úloze stupně TT - Grand Prix B od jednoho ze dvou oficiálních drezurních rozhodčích (polského Wojtecha Markowskeho nebo Francouzsky Isabelle Judet). Na tuto příležitost čeká také Thaiza, jedna ze dvou mladičkých brazilských sester, které se brněnského světového poháru účastní. Druhá, mladší, teprve šestnáctiletá Luiza má již start v Honkongu jistý. Luiza s Thaizou již do dějiště 10. ročníku Velké Ceny Brna dorazily a čekáme už jen na jejich hřebce, kteří jsou na cestě z Německa, kde trénují u vynikajícího belgického reprezentanta Johana Zagerse. Johan se stal vítězem Velké Ceny Brna v roce 2004. Svěřencem Johana je také další brazilský reprezentant Leonardo, který jede do Brna se stejným cílem jako Thaiza a Aram.


V pátek vše začne na zbrusu novém obdélníku s rozšířeným hledištěm. V 9.00 hodin zahájí svoji úlohu (YD) mladí jezdci, následovat bude malá runda (Svatý Jiří) a jako poslední se představí část pole velké rundy v úloze Intermediate II. Sobota nám nabízí opět všechny tři kategorie s tím rozdílem, že „velkou“ pojedou už všichni a bude se skutečně na co dívat! V sobotu držme palce všem těm, kteří bojují o poslední kvalifikační procenta na OH. Divácky nejzajímavější je v Brně každoročně neděle a jinak tomu nebude ani letos. Všechny tři kategorie nabízí finálové volné jízdy na hudbu (küry). Prezentem bude poslední soutěž brněnského klání - Grand Prix Special. Přijeďte podpořit české jezdce a pokochat se pohledem na široké pole vynikajících nejen evropských ale i dalších světových jezdců.

 

Záznam z nedělního programu odvysílá Česká televize na programu ČT4 Sport v pondělí 23.6. od 20.45 hodin a repríza bude uvedena v úterý 24.6. od 11.50 hodin. Aktuální reportáž z těchto závodů připravujeme do červencového čísla časopisu Jezdectví, který vychází příští čtvrtek - tj. 26.června.

 

Text Lenka Sekaninová

Foto Josef Malinovský

Podobné články

Také jste – alespoň někde a někdy – zaznamenali rozpor v tom, v jaké pozici nosí hlavu někteří úspěšní drezuráci a jak by ji podle všeho nosit měli?…

Vitalis

Je módním trendem mluvit o tom, jak si bohaté paničky koupily svoji cestu na vrchol mezinárodních drezurních závodů. Pravdou je, že to téměř vždy…