Žokej Josef Bartoš vyhrál Cenu závodiště Pardubice v Římě

22. 2. 2010 Tisková informace Autor fotek: Stefano Grasso, Vladimír Valenta

Na italském hipodromu Roma Capannelle se v rámci nedělního mítinku běžel dostih Premio Ippodromo Pardubice – Cena závodiště Pardubice. Vítězství vybojoval domácí valach Leuci Lamps, v jehož sedle byl český žokej Josef Bartoš. Pro něho to byl první letošní triumf na Apeninském poloostrově.

V Ceně závodiště Pardubice přes proutěné překážky pro čtyřleté a starší koně s celkovou dotací 25 tisíc eur, jež byla čtvrtým dostihem v osmidílném nedělním římském programu, se objevilo dvanáct startujících. Jasným suverénem byl čtyřletý Leuci Lamps, kterého připravuje nejlepší italský překážkový trenér Paolo Favero. Jeho svěřenec s Bartošem v sedle se neustále držel v čele a postupně navyšovali svůj náskok. V cíli nakonec měli k dobru úctyhodných osm délek.

Josef Bartoš

Triumf koní Paola Favera podtrhl druhým místem Cima On Fly. Vedl ho italský překážkový šampion Raffaele Romano, jenž startoval v minulých dvou ročnících Velké pardubické České pojišťovny. O dalších deset délek zpět doběhl třetí Thasos s německým žokejem Dirkem Fuhrmannem, který v roce 2005 dovedl Maskula k jeho druhému vítězství v pardubickém říjnovém vrcholu.

vítězstvíŽokej Josef Bartoš tak v „pardubickém" dostihu na římské půdě konečně protrhl svou letošní italskou smůlu a čekání na premiérový triumf. První výhry v této sezoně na Apeninském poloostrově se dočkal až při svém 28. startu na tamních hipodromech. V italském překážkovém šampionátu, v němž vloni skončil celkově druhý s 35 vyhranými dostihy, nyní figuruje na páté příčce.

Dvojnásobný vítěz Velké pardubické České pojišťovny z let 2006 a 2008 se o ni dělí mimo jiné i s krajanem Janem Faltejskem, jenž na jihu v tomto roce také vyhrál zatím jednou. V čele je obhájce prvenství Raffaele Romano, který zvítězil už dvanáctkrát.

Josef BartošDušan Korel, TZ

Podobné články
Jan Verner

Připravili jsme pro vás KOŇSKOU ŠTAFETU. Štafetový kolík ale bude jen symbolický. Půjde o “zimní” seriál minirozhovorů, které mezi sebou povedou…

Petr Foret

Připravili jsme pro vás KOŇSKOU ŠTAFETU. Štafetový kolík ale bude jen symbolický. Půjde o “zimní” seriál minirozhovorů, které mezi sebou povedou…