XIX. den metropolitní sezóny: Dostihový den společnosti HERKUL

16. 10. 2011 Jiří Zlámaný

Devatenáctá kapitola letošní dostihové sezóny v Praze-Velké Chuchli se odehrála již za typického podzimního, chladného, nicméně slunečného počasí a jejím vrcholem byla Velká cena BBAG pro tříleté a starší koně, kteří byli uvedeni v dražebních katalozích německé aukční síně BBAG Baden-Baden.

Innovator potřetí v Praze vítězný

Favoritem třetího ročníku 1600 metrů dlouhého dostihu o 200 tisíc korun byl čtyřletý hnědák senické stáje OMS a držitel titulu slovenský Kůň roku 2010 Innovator, který v tomto roce ještě nezvítězil a pražskému publiku se představil počtvrté v kariéře. Roli první sázkové šance v cíli splnil, i když mu velkou soupeřkou byla tříletá klisna Kolymbia (Dr. Charvát, ž. Rája), když mu dlouho vzdorovala a nakonec jen o půl délky za ním vybojovala druhé místo. O dvě a čtvrt délky dále získal třetí příčku pětiletý Falcohill (DAR, ž. Zatloukal), nejlepší pětici s odstupem dalších čtyř délek doplnili Trinity (Václav Slovák, ž. Chaloupka) a Lord Silvano (CK Martin Tour, ž. Šafář). Vítězného svěřence úřadující šampiónky slovenských trenérů Zuzany Kubovičové Innovatora poprvé v dostihu vedl žokej Radek Koplík, pro nějž šlo o druhý triumf dne.

AUTO HASE PARK Velká Chuchle

Další dění:

Úvod programu patřil aktérům předposlední kapitoly podzimního překážkového seriálu o Pohár EŽ Praha, Ceny Elektrizace železnic Praha (IV. k., 3300 m), kterou z čela ovládala favoritka Winky Winky, ale vyčerpaná neustála doskok za poslední překážkou a první skokanský triumf velmi lehce získal sedmiletý valach stáje Ondra, Matyáš+Flash Well Man s jezdcem Janem Derychem.

Ještě překvapivější však bylo rozuzlení Ceny Relay - Memoriálu Josefa Šacha pro dvouleté koně (III. k., 1200 m), kde favorit Pintoretto v jasně vítězné pozici dvacet metrů před cílem uskočil a katapultoval žokeje Ráju ze sedla, takže vítězství získal tmavý hnědák navrátivší se stáje Hrubý Champagne Rose s žokejem Milanem Zatloukalem, kterému nyní zbývají poslední dvě výhry k završení jubilejní stovky plných zásahů.

Cena společnosti Noen - Memoriál Františka Huleše (III. k., 1400 m) byla určena dvouletým debutantům a mezi nimi se lehce prosadil také tmavý hnědák nově zavedené stáje Avaz Ismoilov Green World, v jehož sedle první z dvojice nedělních vítězství získala žokejka Ingrid Koplíková.

V Ceně společnosti Herkul - 9. Memoriálu Harryho Petrlíka (II. k., 1600 m) pro tříleté a starší klisny jistě o délku a čtvrt dosáhla na čtvrtý životní triumf šampiónka loňských dvouletých klisen Matter for Love (Hugo-Kub), tento dostih znamenal první ze dvou nedělních vyhraných pro žokeje Radka Koplíka.

V Ceně DNS, a. s. (III. k., 1600 m) se do vítězných kolejí vrátil čtyřletý hnědý valach Čáriray, jenž vloni na podzim dokázal vyhrát třikrát, ale na více než polovinu letošní sezóny se pak odmlčel, tady odchovanec, reprezentant i svěřenec Pavla Vrby využil příznivého zatížení a pod žákyní Pavlínou Filipovou dosáhl pohodlně na nejvyšší místo.

Druhý triumf dne si připsala žokejka Ingrid Koplíková v Ceně Dopravního podniku hl. m. Prahy (hdcp IV. k., 1600 m), když premiérové vítězství kariéry vybojovala o hlavu jí vedená tříletá klisna Agrese (Protendon-Hulínský).

V závěrečné Ceně sázek Betino (IV. k., 1800 m) se pak utkali jen nezvítězivší koně a prakticky stylem start-cíl se prosadila tříletá bělka Nabreta (Hippolitsangrim-Pejšková) s amatérkou Helenou Pejškovou.

Výsledky

Příští dostihový den: 23.10. - 73. Cena zimního favorita společnosti HERKUL

Podobné články
Jan Odložil

Připravili jsme pro vás KOŇSKOU ŠTAFETU. Štafetový kolík ale bude jen symbolický. Půjde o “zimní” seriál minirozhovorů, které mezi sebou povedou…

Symbolicky v den, kdy naděluje Mikuláš dárky, zahájil Dostihový spolek online prodej vstupenek na 133. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou a…