XII. den: závěr první poloviny metropolitní sezóny 2008

Poslední červnovou neděli skončila dvanáctou kapitolou první polovina letošní dostihové sezóny na závodišti v Praze-Velké Chuchli. Sedm početně bohatě obsazených dostihů uzavřelo metropolitní poločas, v němž se uskutečnilo celkem 95 rovinových dostihů (64,6 % z celé ČR) s cenami přesně za jedenáct miliónů korun (včetně prémií pak 12,3 mil. Kč - 62,7 % z celé ČR).

Výsledky

Cena sázek ve Fortuně (III. kat., 1200 m) nabídla souboj deseti dvouletých začátečníků se třemi již startovavšími klisnami,dostihové zkušenosti využila hnědka stáje Certus Spedition Pocta s žokejem Andrésem, která o délku a půl odolala poutavému finiši debutující Earlien.

Cenu sázek betino (IV. kat, hdcp, 1400 m) lehce o tři a čtvrt délky opanoval tříletý ryzák stáje Rabbit Trhový Štěpánov Rabbit Bounty s žokejem Radkem Koplíkem, potvrdil minulé zlepšení a dosáhl prvního životního triumfu.

Stejně jako v Ceně Gify (IV. kat., 1600 m) pro tříleté nezvítězivší další favorizovaná zástupkyně bílo-zelených barev Fabriana, kterou vedl žokej Rája.

V Memoriálu Miloslava Nového (III. kat., hdcp, 1600 m) nastoupila řada jarních vítězů, mezi nimiž nebylo snadné se rozhodnout, nakonec stylem start-cíl zvítězil tříletý hnědák stáje Jamax Roman Emperor s žokejem Resulovem, který, ač navazoval na jistou výhru ze čtvrté kategorie, nebyl mezi preferovanými a startoval s kurzem 12:1.

V Ceně Agrobyškovice (II. kat., hdcp, 2200 m) se prosadil aktér s nejnižší zátěží, semiletý valach Stáje Brett Arrows Pepe zvítězil jistě stylem start-cíl a jezdkyně Ingrid Koplíková v jeho sedle se končeně mohla radovat z letošního premiérového triumfu, trenérka vítěze Gabriela Bekrová si naopak již devátým plným zásahem upevnila vedoucí pozici v trenérském šampionátu.

V Ceně malého pořadí (IV. kat., hdcp, 2200 m) se po čtyřech týdnech dočkal vítězství jezdec bojující o čelo šampionátu CK Martin Tour Cup Milan Zatloukal, a to v sedle premiérově vítězné tříleté klisny stáje Gestüt Elsteal Winter Desert.

V závěrečné Ceně velkého pořadí (V. kat., hdcp, 1800 m) na Zatloukalův triumf ihned odpověděl žokej Janáček výhrou s tříletou bělkou stáje Inpost Uherské Hradiště Salérií, a vrátil se tak na vedoucí příčku šampionátu.


Příští dostihy ve Velké Chuchli: neděle 31. srpna od 14 hodin - 63. Tattersalls St. Leger
Podobné články
Lucie Fialová

Připravili jsme pro vás KOŇSKOU ŠTAFETU. Štafetový kolík ale bude jen symbolický. Půjde o “zimní” seriál minirozhovorů, které mezi sebou povedou…

 Táňa Mášová

Připravili jsme pro vás KOŇSKOU ŠTAFETU. Štafetový kolík ale bude jen symbolický. Půjde o “zimní” seriál minirozhovorů, které mezi sebou povedou…