Víkend na pardubickém závodišti vrcholem České dostihové sezony

Pardubický dvoudenní mítink na sklonku naší dostihové sezóny je každoročně největším svátkem všech českých turfmanů. Před nedělí opuncovanou Velkou pardubickou české pojišťovny bude sobota patřit rovinovým závodům. Nejdůležitější z nich je Pardubický St. Leger, napínavou podívanou slibují ovšem i ostatní. Diváci uvidí i dostih přes proutěné překážky pro amatérské jezdce a rovinový dostih pro amatérské jezdkyně. Podrobnosti přinášíme v článku.

Sobotních pět významných rovinových zkoušek v čele s Domec St.Leger s Českým rozhlasem Pardubice má vždy zajímavé a kvalitní obsazení, v neděli je pak na programu nejslavnější překážkový dostih kontinentu, letos již 117. Velká pardubická České pojišťovny.

 

Sobotní vrchol se poběží až na konec programu v 16.05 hodin a na startu bude devět koní a jezdců. Favoritem bude skvělý slovenský vytrvalec RYAN, v sedle s polským žokejem Piotrem Krowickim. Největšími soupeři by mu měli být naši excelentní vytrvalci CHARLEY (ž.Rája), OLIGARCH (ž.Chaloupka) a SAVIGNON (ž.Srnec). Je zde i skvělý SIMPLE EXCHANGE (ž.Andrés), který však dosud běhal především dostihy na mílové a střední distance. Pole doplňují APRILLO (ž.Janáček), MERITAMON (ž.Miličková), TERRACON (Lukášek) a další slovenský zástupce, výborný VADUAL (ž.Línek), který však více jak rok neběhal.

 

Velmi dobře jsou obsazeny i rámcové dostihy, zvláště pak ty nejvyšší kategorie. V dostihu mílařů se sejde výkvět starších v čele s TORLUSEM (ž.Janáček), který tento dostih již dvakrát vyhrál, dále zde jsou PALDOX (ž.Rája), MONOLIT (ž.Radek Koplík),  APART (ž.Línek), AL-JUNE (ž.Miličková), slovenský DIRECT PLAY (ž.Šmída) a výborní tříletí LORD SILVANO (ž.Chaloupka), MARY OU (ž.Srnec) a SHAMAN (ž.René Koplík).

 

V Ceně sprinterů nastoupí fenomén SCYRIS (ž.Janáček) a největšími soupeři by mu měli být CERTUS (ž.Rája), ACOSS (ž.Miličková), ARYMAN (Pavlíček) a SOCR HOUSE (ž.Šafář).

 

Své favority budou mít i oba dostihy dvouletých.

 

První sobotní dostih bude odstartován ve 12.30 hodin.

 

Tipy:    

I.                     ALINGA – HERETIC – PARABELLA

II.                   KIFAAB – DIAMOND DIGGINS – PLAYLETKA

III.                  HAMILLPOND – LATON – IDIKTIS

IV.                BATALISTYKA – DETERMINACJA – AL-FRESCA

V.                  APARTMAN – URODOS – KLAUS

VI.                MARY LOU – LORD SILVANO – TORLUS

VII.               SCYRIS – CERTUS – ACOSS

VIII.             RYAN – SIMPLE EXCHANGE – OLIGARCH

 

Připravil: Milan Tůma

Podobné články

V sobotu 25. května se znovu otevřou brány Pardubického závodiště a pohled na startovní listiny rozhodně láká k návštěvě. Osmička dostihů je totiž…

Hlavním dostihem čtvrtého pokračování dostihové sezóny v Chuchle Areně Praha byla 75. Velká květnová cena – 15 let se 108čkou, v níž splnil roli…