VII. den metropolitní sezóny: 62. Velká květnová cena SKANSKA

18. 5. 2011 Jiří Zlámaný

Po jarních klasických zkouškách pokračuje tuto neděli metropolitní sezóna v AUTO HASE PARKU Velká Chuchle sedmou kapitolou, jejíž hlavní dostih tradičně patří špičkovým starším mílařům. Do 62. Velké květnové ceny SKANSKA (I. k., 1600 m, 300 tis. Kč) nastoupí sedm kandidátů v čele s prvními dvěma z loňské Velké ceny Prahy CK Martin Tour, v níž padl rekord dráhy. Celkem je na startovních listinách 97 koní a 24 jezdců, první z osmi dostihů startuje tradičně ve 14 hodin. Doprovodný program tvoří módní přehlídka značky Magic Helena.

Šampiónka Corcovada podruhé v Praze

Držitelka dvou loňských anketních titulů, Nejlepší tříletá klisna a Nejlepší mílařka, Corcovada, se podruhé v kariéře představí na centrální české dráze. Při své zdejší premiéře svěřenkyně úřadujícího trenéra-šampióna Václava Luky triumfovala na scéně Velké ceny Prahy CK Martin Tour, když se jako vůbec první kůň na pražské dráze dostala na mílové trati pod hranici 1:36.

MalqLetošní první start absolvovala čtyřletá ryzka stáje DAR před dvěma týdny v Miláně, ale nenaplnila roli favoritky menšího 1300m dostihu a před nedělí je, s mladým jezdcem Tomášem Vrajem v sedle, druhou sázkovou šancí 2,25:1. Vstupní kurzovou nabídkou je totiž preferován (1,8:1) její vrstevník Malq, hnědý valach stáje Estrella chystaný Josefem Váňou, jenž ve zmíněném zářijovém rekordním dostihu obsadil blízké druhé místo a bude moci těžit jak z kvalitní jarní formy (byl druhý za Shamalganem ve Velké dubnové ceně Factoringu ČS a pátý na scéně listed v Itálii), tak z mírné hmotnostní výhody, a v neposlední řadě i z přítomnosti aktuálního vicešampióna žokejů Tomáše Lukáška, který letos v Praze zatím vyhrál rovnou čtvrtinu z 42 startů a dosáhl tří double a dvou hattricků.

Hlavními kandidáty na triumf jsou dva výše jmenovaní, ale na startu budou také další špičkoví středotraťaři. Třetí účast v tomto dostihu si zapíše sedmiletá stálice zdejší špičky, jeho vítěz z roku 2009 a vloni druhý Sharpour (YOKO, 5,5:1, ž. René Koplík), poprvé se na tuzemské nejvyšší scéně představí dvojnásobný mezinárodní vítěz z loňského podzimu (bratislavská Cena Rezona a především varšavský KMET Cup Mile), pětiletý valach Hefaistos (DS Pegas, 8:1, ž. Foret).

Po desetiměsíční zdravotní odmlce se na dráhu vrátí druhý z loňských rakouské Velké jarní ceny a Slovenského derby, třetí z 90. FORTUNA Českého derby Miracle Match (Dr. Charvát, 4:1, ž. Minařík), ale jehož stájoví kolegové vyhráli dva vrcholy minulého víkendu v Praze a Mostě, a bez ambicí na honorované příčky nebude ani stříbrný z loňské zdejší Velké jarní ceny Holdingu Rabbit CZ a vítěz podzimní Českomoravské ceny Rabbit King (Rabbit Trhový Štěpánov, 8:1, ž. Chaloupka). Jediným startujícím, kterému dosud chybí alespoň umístění na nejvyšší scéně, je šestiletý dvojnásobný vítěz dvojkových handicapů Mashrai (Stáj Monika Agro P., 11:1, ž. Šafář).

Startovní listiny
Sázkové kurzy

Další dostihový program:

14:00 - Cena prvních nadějí (III. k., 1000 m): v letošní premiéře dvouletých devět koní, duo stáje Feramo Model Brno usiluje o lukrativní bonus Racingpostu.
14:30 - Cena 1. ročníku Ladies Cupu (III. k., 1200 m): pětiletý France Extreme s dobrými vyhlídkami na čtvrtý životní triumf.
15:00 - Cena Office Depot (III. k., 1800 m): plné pole šestnácti koní bez jednoznačného favorita, po delší odmlce na startu i zkušený sedminásobný vítěz Silken Sky.
15:30 - Cena Brick&Cotto Experts (hdcp II. k., 1600 m): ve vyrovnaném mílovém handicapu mj. dubnoví soupeři z Karlových Varů Reggae Stixen a Lucky Horse či obhájkyně loňského triumfu Apinoa.
16:35 - Cena Korbela (hdcp IV. k., 1600 m): v Praze se poprvé představí suverénní tříletí dubnoví vítězové z provincií Larizano a Danubius.
17:05 - Cena Lyona (IV. k., 2200 m): další plně obsazený dostih, tentokrát pro tříleté nezvítězivší na delší distanci.
17:35 - Cena Myjavana (IV. k., 2400 m): i v poslední položce maximální počet startujících, mezi nimiž jsou např. reparovaní rutinéři Tsaroxy, Swakopmund nebo Madanpour.

Doprovodný program:

15:35 - módní přehlídka značky Magic Helena (přízemí tribuny - sázková hala)

Pro děti: jízdy na ponících a "Hříbátka" se zábavným programem!
Pro nejmenší dostihové diváky jsme opět připravili prima zábavu. Děti se mohou zabavit tradičními a oblíbenými svezeními na ponících Jupíkovi, Vilíkovi a Bajajovi a dále se bavit v dětském koutku "Hříbátka" situovaném do přízemí tribuny. Kromě míčkového bazénu, skládacího hradu, či skluzavky nabízí díky Českému animačnímu týmu speciální komponované pořady a soutěže o ceny. Rodiče mohou využít občerstvení v přilehlé kavárničce.

"Hříbátka": soutěže o hračky od Dino Toys!
Oblíbený dětský koutek Hříbátka v přízemí tribuny rozšiřuje bohatou nabídku pro nejmenší návštěvníky AUTO HASE PARKU. Opět probíhají komponované programy s Českým animačním týmem a samozřejmě nechybí loňská novinka: patronát nad "Hříbátky" od nakladatelství a vydavatelství DINO TOYS, které do soutěží v dětském klubu věnuje ceny ze svého bohatého sortimentu. Oficiální stránky společnosti: www.dinotoys.cz.

AUTO HASE PARK nabízí řadu suvenýrů a nové razítko!
V infocentru (přízemí tribuny - sázková hala) lze pořídit nejen celou řadu suvenýrů, ale také si obohatit domácí "dostihovou knihovničku". V nabídce jsou trička s obrázky trojice našich poníků, pohlednice s portréty českých dostihových koní nedávné minulosti a současnosti, knihy, hračky, další dárkové předměty, ale i ročenky, Přehledy plemeníků a ostatní tiskoviny Jockey Clubu či Dostihové programy včetně sázkové přílohy LOT. Letošní novinkou pak je možnost nechat si pořídit otisk upomínkového razítka.

ZAČÁTKY DOSTIHOVÝCH ODPOLEDNÍ V SEZÓNĚ 2011:
duben - září: 14 hodin
říjen: 13 hodin
listopad: 12 hodin
VSTUPNÉ NA DOSTIHY V SEZÓNĚ 2011:
Děti do 15 let, držitelé průkazů TP, ZTP, ZTP-P (u vozíčkáře i jednočlenný doprovod): zdarma
Držitelé dlouhodobých časových jízdenek DP Praha s platným ročním kupónem: zdarma
Jednotlivá vstupenka pro dospělou osobu: 120 Kč
Mládež do 18 let, studenti do 26 let, držitelé zákaznické karty Pražská plynárenská, držitelé karty www.rodinnepasy.cz, držitelé In-karty ČD: 60 Kč
Celoroční vstupenka (permanentka): 900 Kč
Klub Patriot / Student (pro seniory - 60 let a více a studenty do 26 let): 250 Kč

Podobné články
Petr Foret

Připravili jsme pro vás KOŇSKOU ŠTAFETU. Štafetový kolík ale bude jen symbolický. Půjde o “zimní” seriál minirozhovorů, které mezi sebou povedou…

Sport

Na českých dostihových drahách vybojovala jezdkyně Denisa Sikorová devět vítězství za šest sezon. Na španělském závodišti La Zarzuela v Madridu se…