V Oaks zaútočí trenér Urbánek na čtvrtou letošní klasiku

5. 8. 2022 Tisková informace Autor fotek: Tereza Bartoníková Zdroj: Jockey Club ČR URL zdroje: www.dostihy.cz
Wellunca. Autor Tereza Bartoníková
Wellunca. Autor Tereza Bartoníková

Následující víkend je z prázdninového programu tím nejnabitějším. Nejenže se totiž v sobotu odběhne III. kvalifikace na Velkou pardubickou, ale v neděli je na programu čtvrtý klasický dostih letošní sezóny, tedy karlovarské Oaks. Do něj chystá dvě šancové klisny trenér Luboš Urbánek, který disponuje mimořádně silným ročníkem tříletých. Vždyť letos slavil už tři klasická vítězství, ovšem vždy se tak stalo v zahraničí, když dvakrát jeho svěřenci uspěli na Slovensku a jednou ve Švýcarsku.

Do klisnám vyhrazeného 77. Oaks holdingu Rabbit CZ (L, 2400 m) posílá Luboš Urbánek dvojici nejlepších z před třemi týdny odběhnuté předzkoušky. Do ní odskakovala v roli favoritky Korvette (ž. Laube), která volila taktiku start-cíl. V závěru jí ale zásluhou silné koncovky předstihla její tréninková kolegyně Jacinthe (ž. Liška). Ta přitom absolvovala teprve druhý životní start, když dostihovou premiéru absolvovala o tři týdny dříve mezi nezvítězivšími tříletými koňmi a obsadila pátou příčku.

Hlavní soupeřkou by pro výše zmíněnou dvojici měla být Totally Gold (ž. Zatloukal). Ta na jaře dvakrát zvítězila ve Francii a premiéru pod trenérkou Ingrid Janáčkovou Koplíkovou absolvovala v Českém Derby, v němž po aktivním průběhu skončila desátá. Zajímavé je, že v Derby ji porazila trojice klisen, ale žádná z nich do Oaks nemíří.

Minimálně kandidátkami na doběh mezi pěticí nejlepších jsou Whirl Wind Girl (ž. Verner) a Pleione (ž. Palík), které v chuchelské předzkoušce obsadili třetí a čtvrté místo. Naopak až devátým místem tehdy zklamala tréninková kolegyně Totally Gold Bartola (Koplík). Ta přitom dostihový křest absolvovala ve stejném dostihu jako Jacinthe a dokázala zvítězit. Triumf na dráze a distanci Oaks je plusem pro Vignettu (ž. Florian), zatímco zbytá čtveřice může především překvapit.

Ze sedmičky rámcových dostihů stojí za pozornost především 34. Lázeňská míle Mikrop Čebín a.s. (1600 m), která sice nese status II. kategorie, ale protože se jedná o takzvanou „open dvojku“, na jejím startu se sejde jedničková společnost. Koneckonců roli favorita zaujímá suverén letošní Velké jarní ceny Zamico (ž. Línek), když svěřenci Allana Petrlíka prospěje návrat na mílovou distanci. Na startu bude také předloňský vítěz dostihu Mormill (ž. Liška). Za pozornost stojí také v jedničkách pravidelně umísťované trio Sagar (ž. Foret), Torque Power (ž. Palík) a Zariyannka (ž. Koplík), i když žádný z nich během posledních dvou sezón nezvítězil.

Dodejme, že první z osmičky nedělních dostihů odstartuje ve 14 hodin, a kdo se nedostane přímo na závodiště, může vše podstatné sledovat nejen prostřednictvím našeho streamu, ale také prostřednictvím přímého přenosu na programu ČT sport. Jeho začátek je plánován na 15:40.

 Více informaci naleznete na DETAILU AKCE.

Foto Tomáš Holcbecher/TMM
Podobné články

Dostihoví příznivci v tomto týdnu rozhodně nudou netrpí. Nejenže totiž mohli sledovat včerejší dostihy v Lysé nad Labem, ale v sobotu se mohou…

Sport

Sedmička nejlepších překážkových žokejů se přidá k pomoci malé Terezce (2,5 roku) v boji s akutní lymfoblastickou leukemií. Josef Váňa starší, Josef…