Tři Britové do Velké pardubické České pojišťovny

Ve čtvrtek 4.září byla uzávěrka přihlášek pro zahraniční koně do letošního 113.ročníku Velké pardubické České pojišťovny. Zájem o start zatím projevila trojice majitelů z britských ostrovů. Přihlášeni byli jedenáctiletí valaši MOSE HARPER (IRE) a THE QUADS (GB) a desetiletý polokrevný FALCON DU COTEAU (FR). Konečným termínem pro podání přihlášek je ještě čtvrtek 29.září.

K jednotlivým koní několik bližších informací:

MOSE HARPER (IRE), 11letý hnědák, valach po Supreme Leader-Miss Rockaway.
V letošním roce startoval celkem osmkrát. Ještě v zimním období byl třikrát za sebou šestý ve steeplechase na distancích od 3300 metrů do 4800 metrů. Právě 8.února na dráze v Naas splnil absolvováním dostihu na 4800 metrů podmínku účasti ve Velké pardubické České pojišťovny. Potom běhal dostihy do 3600 metrů dlouhé, jednou byl čtvrtý, jednou se neumístil a jeden dostih nedokončil. Naposledy startoval 17.května na dráze v Downpatrick, kde ve steeplechase na 4400 metrů získal mezi jedenácti účastníky dostihu druhé místo.
Během své kariéry získal celou řadu umístění a zvítězit dokázal pouze jednou v roce 2001, když v Downpatrick vyhrál steeplechase na 3600 metrů.
Majitelem koně je B.P.Beggan a trenérem Thomas O´Neill.

THE QUADS (GB), 11letý hnědák, valach, po Tinoco-Queen´s Royale.
Letos startoval čtyřikrát. V lednu ve Francii na dráze v Pau získal páté místo ve steeplechase na 5300 metrů. V březnu dostih na 6400 metrů v Kelso nedokončil. 1.května v Punchestownu získal ve steeplechase na 6600 metrů třetí místo a naposledy startoval 30.srpna v Market Rasen, kde byl ve steeplechase na 4800 metrů sedmý.
V loňském roce v Cheltenhamu dokázal zvítězit ve steeplechase cross-country na 6200 metrů. Během své kariéry získal pět vítězství v dostizích přes proutěné překážky a tři ve steeplechase. Jeho majitelem je John Duddy a trenérem v Pardubicích velice dobře známý Ferdy Murphy.

FALCON DU COTEAU(FR), 10letý polokrevný tm.hnědák,valach po Apeldoorn-Ifrika.
V letošním roce běhal celkem pětkrát a vždy dostih dokončil. V únoru a březnu to bylo ve steeplechase na 3600 a na 3300 metrů, kdy proběhl cílem jako osmý a sedmý. 4.dubna v Liverpoolu na dráze v Aintree získal mezi 29 startujícími ve steeplechase na 4300 metrů páté místo. Naposledy startoval 21.dubna ve Fairyhouse ve steeplechase na 5800 metrů a v poli 21 startujících proběhl cílem jako sedmnáctý a tím se kvalifikoval do Velké.
Za kariéru získal v roce 1999 vítězství v dostihu přes proutěné překážky, předloni vyhrál dvě steeplechase a v loňském roce byl úspěšný v Leopardsownu, kde zvítězil v dostihu na 3800 metrů.
Jeho majitelem ve společnost The Whitcoombe Partnership a trenérem C.J.Mann, který Pardubice velice dobře zná, vždyť zde v roce 1995 zvítězil ve Velké pardubické České pojišťovny v sedle ryzáka Its A Snip.

Podobné články
Petr Foret

Připravili jsme pro vás KOŇSKOU ŠTAFETU. Štafetový kolík ale bude jen symbolický. Půjde o “zimní” seriál minirozhovorů, které mezi sebou povedou…

Sport

Na českých dostihových drahách vybojovala jezdkyně Denisa Sikorová devět vítězství za šest sezon. Na španělském závodišti La Zarzuela v Madridu se…