Třetí kvalifikace na VP ČP: DECENT FELLOW potvrdil roli favorita

Velkou cenu ZIPP, steeplechase cross-country I.kategorie na 5800 metrů, která byla třetím kvalifikačním dostihem pro podzimní 113.ročník Velké pardubické České pojišťovny vyhrál Decent Fellow s Radkem Havelkou. DECENT FELLOW tak potvrdil úlohu favorita, i když průběh tohoto dostihu tomu nenapovídal.

Dlouho pole vodila dvojice SALAMINI a BARGIEL, kteří se střídali v čele. V průběhu se rovněž zdálo, že kurzem projdou všichni startující koně. Na Hadím příkopu však měl pád GROWING FAST a na Velkém anglickém příkopu jeden z favoritů LANERET.

Po Velkých zahrádkách měl BARGIEL náskok čtyř délek a zdálo se, že by mohl mít dost sil, aby dostih dotáhl do vítězného konce. Do cílové rovinky vbíhal ještě jako první, ovšem poslední překážku překonával téměř současně s DECENT FELLOW. Nakonec i třetí kvalifikace měla dramatický závěr jako předchozí dvě: cílem proběhl jako první DECENT FELLOW. BARGIELA nakonec odsunul na třetí pozici CHARM.

S velkým zájmem se očekával start PERUÁNA s Jaroslavem Myškou v sedle. Legenda Velké pardubické České pojišťovny kvalifikační dostih dokončila a se ctí se rozloučila s famózní kariérou velkého steeplera.

Ze startujících měli již kvalifikaci splněnou SALAMINI, CHARM a SZAFRAN, pro ostatní to byla jedna z posledních příležitostí. Například vítězný DECENT FELLOW měl v červnové druhé kvalifikaci na Havlově skoku ve vedoucí skupince pád a dostih nedokončil. Smůlu měla při obou jarních kvalifikacích také výborná slovenská SALAMÍNA.

POŘADÍ:
1. DECENT FELLOW (ž. Radek Havelka)
2. CHARM (Tomáš Hurt)
3. BARGIEL (ž. Marek Stromský)
4. SALAMINI (am. Rostislav Benš)
5. KURZON (Petr Regnard)

Podobné články
Marcel Novák ml. a Dumon Roclay

Dostihová sezona se na závodišti v Pardubicích rozběhla 14. dubna, na programu bylo celkem šest dostihů. Jak hodnotili dostihy Natálie Flenerová,…

Za citelně chladnějšího počasí, než jaké panovalo před dvěma týdny při letošní dostihové premiéře v Chuchle Areně Praha, pokračovala v neděli 21.…