Pozvánka na II. pokračování metropolitní sezóny 2007 v Chuchli

V neděli 15. dubna od 14 hodin pokračuje dostihová sezóna na závodišti v Praze-Velké Chuchli druhou kapitolou. Připraveno je osm dostihů, mezi nimiž má statut vrcholu programu jubilejní 50. ročník Velké dubnové ceny Factoringu České spořitelny (I. kat., 1800 m, 160 tis. Kč, 4+). Startovní pole čítá jedenáct aktérů a celkově oplývá vysokou kvalitou, rozhodně největší zájem přitahuje středoevropská premiéra šestiletého hnědáka Simple Exchange, který před třemi lety zvítězil v American derby (Gd-2) a vloni jej majitel Ardak Amirkulov (stáj Turan) zakoupil v přepočtu za tři milióny Kč!

Dostihový den ve znamení muzikálu Jack Rozparovač:  dostihy navštíví a ceny vítězům předají např. Vašo Patejdl, Zdeněk Podhůrský, Roman Říčař, Ivan Hejna, či Eduard Krečmar.

Startovní listiny

Co předvede Simply Exchange?

Do loňského podzimu svěřenec renomovaného irského trenéra Dermota Welda Simply Exchange (ž. Kobzarev) je s kurzem 3:1 favoritem otevírací sázkové nabídky 50. Velké dubnové ceny Factoringu České spořitelny. Jeho nový trenér Arslangirej Šavujev jej vysílá k české premiéře v rámci přípravy na květnovou Grosser-Mercedes-Benz-Preis (Gr.2, Baden-Baden) a s cílem seznámit jej se zdejším dostihovým prostředím. Každopádně syn elitního světového plemeníka Danehilla dosud v kariéře předváděl spolehlivě výkony nad hranicí zdejší extratřídy a jeho preference jsou samozřejmě oprávněné. Vedle už jmenovaného životního úspěchu v American derby zvítězil dvakrát v dostizích kategorie listed (jako dvouletý v Curragh a od data letošní Velké dubnové přesně před rokem v Kemptonu) a nasbíral řadu umístění v dostizích třídy Group, resp. Graded. Jeho distančním optimem jsou dostihy okolo dvou kilometrů. Zdejšímu publiku se však představí i další dva z ciziny importovaní novicové, a to pětiletý svěřenec Josefa Váni Adios Amigos (ž. Bartoš, 5:1, vloni v květnu vítěz mnichovského handicapu II. kategorie) a ještě o rok mladší nový podřízený vloni nejúspěšnější pražské trenérky Lucie Vondrové Cloword (ž. Rája, 7:1, vloni v dubnu čtvrtý v listed dostihu v Tolouse), jenž však rok nestartoval.

Poprvé po zimní pauze se uvede i Clowordův stájový kolega Paldox (ž. Srnec, 5:1), bílý valach, který vloni upoutal vítěznou sérií ze čtvrté až po druhou kategorii a následnými druhými místy ve Velké ceně Prahy a v Ceně města Doncasteru. Tam ho však porazil tmavý hnědák Torlus (ž. René Koplík), který zde nastoupí v pozici obhájce loňského triumfu a také v pozici druhého sázkového favorita 4:1. Je svěřencem Zdena Koplíka, stejně jako další z respektovaných kandidátů Normen (ž. Radek Koplík, 6:1), vítěz Slovenského a druhý z Českého derby 2006.

Zajímavou podívanou slibuje i Cena BaSys CS (II. kat., 1200 m, 4+), kde změří síly "rychlík" Doratore (ž. Rája, 3,5:1) s loňským čtyřnásobným vítězem Inchibarem (ž. Petrlík), nebo Cena muzikálu Jack Rozparovač (III. kat., 1800 m, 4+), v níž se po roční přestávce vrací na dráhu výtečný sprinter Oro Verde (3:1, ž. Petrlík).

 

Pro dospělé: slosovatelné vstupenky

Pro diváky, kteří si na dostihový den zakoupí jednorázovou vstupenku (plnocennou i zlevněnou), je připravena slosovací soutěž! Vyplněné ústřižky vstupenek vhodí do připraveného osudí a po hlavním dostihu každého odpoledne budou ve vítězném paddocku vylosováni tři výherci, kteří získají věcné ceny a upomínkové předměty.

Pro děti: poníci a "Hříbátka"

Chuchelské závodiště nabízí prima zábavu také pro nejmenší dostihové diváky. Kromě již tradičních a oblíbených svezeních na ponících Jupíkovi, Vilíkovi a Bajajovi se děti mohou vydovádět ve vloni otevřeném a velmi oblíbeném klubu "Hříbátka", který je situován do přízemí sázkové haly a svým malým hostům nabízí např. míčkový bazén, skládací hrad, skluzavky atd. Každý týden na děti čeká nový program, kombinující pohybové, výtvarné, hudební i soutěžní aktivity. "Hříbátka" mají zajištěn profesionální dohled a rodiče mohou využít občerstvení v přilehlé kavárničce.

 

Program první poloviny metropolitní dostihové sezóny na závodišti Praha-Velká Chuchle:

15.4. - 50. Velká dubnová cena Factoringu České spořitelny

22.4. - Velká cena HSBC (33. Memoriál Rudolfa Deyla)

29.4. - 18. Memoriál prof. Václava Michala

6.5. - Květnový handicap JVM Computers

13.5. - 59. JARNÍ CENA KLISEN PORCELA PLUS

20.5. - 86. VELKÁ JARNÍ CENA RABBIT CZ

27.5. -  58. Velká květnová cena SKANSKA ŽS

3.6. - 56. Velká červnová cena

10.6. - Červnový pohár

24.6. - 87. ČESKÉ DERBY

Podobné články
Lucie Fialová

Připravili jsme pro vás KOŇSKOU ŠTAFETU. Štafetový kolík ale bude jen symbolický. Půjde o “zimní” seriál minirozhovorů, které mezi sebou povedou…

 Táňa Mášová

Připravili jsme pro vás KOŇSKOU ŠTAFETU. Štafetový kolík ale bude jen symbolický. Půjde o “zimní” seriál minirozhovorů, které mezi sebou povedou…