Pozvánka do Chuchle: 91. Cena prezidenta republiky

28. 10. 2010 Jiří Zlámaný
/data/imgs/00037982l.jpg
/data/imgs/00037982l.jpg

Na předposlední termín letošní sezóny v AUTO HASE PARKU Velká Chuchle připadá tradiční slavnostní program závěrečné fáze dostihového roku. Vrcholem bohatého nedělního menu bude 91. ročník Ceny prezidenta republiky dotované společností HIC & Services (NL kat., 3200 m, 400 tis. Kč, 3+).

Další atraktivní položkou nedělní nabídky je opět Cena Elektrizace železnic Praha ve spolupráci s Českou televizí (proutěné překážky, I. kat., 3300 m, 120 tis. Kč, 4+), nejmladším dostihovým nadějím pak je určena Cena Sherlog (I. kat., 1800 m, 150 tis. Kč), nejdelší zkouška roku pro dvouleté koně. Dále se diváci mohou těšit na čtvrtý ročník populární Ceny běloušů CK Martin Tour nebo na vyvrcholení celoročního seriálu dostihů pro jezdce-žáky Pohár Pražské energetiky - Hippospol Cup 2010.

Dostihový den se koná pod záštitou prezidenta České republiky pana Václava Klause. Celkem je na startovních listinách 77 koní a 35 jezdců, první dostih startuje již ve 12 hodin.

Klasický hrdina Taro vs. obhájce Mariydi

Do supervytrvaleckého dostihu, jenž má mezi tuzemskými rovinovými zkouškami nejdelší tradici, nastoupí jedenáct aktérů. Letošní silný klasický ročník, jehož členové už vyhráli šest významných srovnávacích testů (postupně mostecká Velká letní cena, Velká cena Prahy CK Martin Tour, Velká cena Pražské energetiky, Svatováclavská cena Carlson, Pardubický Leger a Českomoravská cena), zastupuje pětice startujících. Povede ji vítěz srpnového Tattersalls St. Leger a zářijové Velké ceny Pražské energetiky (českého turfu) Taro (Viktor Komárek) - svěřenec Josefa Váni, který bude mít v sedle opět žokeje Tomáše Lukáška, mířícího za titulem vicešampióna, je v otevírací sázkové nabídce favoritem s kurzem 1,9:1. Z půltuctu zástupců starších kategorií je samozřejmě největší hvězdou sázkový druhý favorit 2,2:1, čtyřletý Mariydi (Dr. Charvát). Přímo na chuchelské dráze jej připravuje Tomáš Šatra, bude obhajovat loňský triumf a povede jej specialista na tento dostih Jiří Chaloupka, jenž vyhrál čtyři z posledních sedmi edicí.

Ostatními adepty na přední příčky jsou především další tříletí - všichni s kurzem 7:1. Greek Wedding (BORS Břeclav, ž. Bitala) je velmi dobrou vytrvalkyní a v posledních třech startech získala druhá místa v mosteckém Oaks a bratislavském St. Leger, čtvrtá pak finišovala v Tattersalls St. Leger na pražské dráze, Omnibus (Zdeněk Kavka, ž. Šafář) prokázal připravenost druhým místem v nedávném Pardubickém Legeru, Gejzir (DS Pegas, ž. Hlavatý) obsadil druhou příčku v pardubické středotraťařské Ceně města Doncaster. Především s nimi by o udržení „bronzové linie" měl bojovat šestiletý valach Savignon (Wrbna Racing, ž. Pavlíček, 8:1), skončivší na třetích místech v obou posledních ročnících nedělního vrcholu.

Do teoretického středu pole vychází tandem čtyřletých klisen, vítězka červnové Karlovarské dvojnásobné míle a čtvrtá z Pardubického Legeru Samara Morgan (Quartis, ž. Radek Koplík, 10:1) a pátá z loňského slovenského Oaks, aktuálně vítězka dvou podzimních dostihů třetí kategorie Novilly (Lider Racing Stable, ž. Zatloukal, 8:1).

Překvapit by mohl tříletý valach Čáriray (Vrba Rokytnice Slavičín, Koplíková, 10:1), který se po zranění objevil na dráze až v září a od té doby vyhrál tři dostihy, včetně handicapu druhé kategorie. Tam za ním pro druhý honorář finišoval čtyřletý valach Victory Next (Jamax, ž. Resulov, 16:1). Posledním účastníkem je pětiletý Connex (Dr. Charvát, Foret, 40:1), nasazovaný stejně jako v předchozím startu do role vodiče pro preferovaného koně stejného majitele (Mariydi).

(Startovní listiny)

(Kompletní kurzová nabídka)

Další program

12:00 - Cena Agromak ND, spol. s r. o. (III. k., 1200 m)
Mezi čtrnácti dvouletými bude nedávný nadějný debut z Mostu potvrzovat v roli favoritky Quattra.

12:30 - Cena NSG Morison audit, spol. s r. o. (hdcp II. k., 1200 m)
Ve vyrovnaném handicapu má nejvyšší třídu Agnus, loňský triumf však obhajuje Mr Dario.

13:00 - Cena Elektrizace železnic Praha, a. s. ve spolupráci s Českou televizí (I. k., 3300 m)
Osmiletý valach Fiftynine útočí po zisku zářijového Zlatého poháru EŽ Praha i na druhý metropolitní překážkový vrchol, hlavními soupeři by mu měli být stejně starý Hard Warrior a předloňský vítěz tohoto dostihu Color Man.

13:30 - IV. ročník Ceny běloušů CK Martin Tour (II. k., 1600 m)
Populární zápolení by díky aktuální životní formě mohl pro sebe rozhodnout Bailando.

14:00 - Cena Sherlog (I. k., 1800 m)
V poli jedenácti juniorů absolvuje po vítězné premiéře druhé vystoupení také perspektivní robustní hnědák Talgar.

15:20 - Cena Pražské energetiky, a. s. (hdcp IV. k., 1600 m)
Do poslední kapitoly seriálu žákovských dostihů o Pohár PRE, a. s. - Hippospol Cupu 2010 nastoupí desítka kandidátů.

15:50 - Cena Fashion TV (hdcp IV. k., 1200 m)
Po třech bronzových umístěních z posledních tří vystoupení by o druhý triumf kariéry měla bojovat Jokoono.

Vstupné na dostihy v sezóně 2010 a slevy u celoročních vstupenek na rok 2011

Děti do 15 let, držitelé průkazů TP, ZTP, ZTP-P (u vozíčkáře i jednočlenný doprovod) - zdarma

Jednotlivá vstupenka pro dospělou osobu - 120 Kč

Celoroční vstupenka (permanentka) na rok - 2011 (Vstupenka platí na zbývající dostihové dny sezóny 2010 a na všechny dostihové dny v roce 2011 pořádané v Praze-Velké Chuchli společností TMM. Při nákupu do konce probíhající sezóny je tato vstupenka nabízena se slevou 10 procent oproti uvedené ceně.) - 900 Kč

Klub Patriot (Celoroční zlevněná vstupenka pro seniory na rok 2011 (věk v roce 2011 60 let a více). I tato vstupenka je nyní nabízena s 10procentní slevou.) - 250 Kč

Držitelé dlouhodobých časových jízdenek DP Praha s platným ročním kupónem - zdarma

Mládež do 18 let, studenti, držitelé zákaznické karty Pražská plynárenská, držitelé karty www.rodinnepasy.cz - 60 Kč

AUTO HASE PARK dětem

Zvláštní pozornost je věnována nejmenším dostihovým divákům, mohou se například zdarma svézt na populárních ponících Jupíkovi, Vilíkovi a Bajajovi. Dále je pro ně připravena zábava v dětském koutku "Hříbátka" v přízemí sázkové haly, kde probíhají komponované programy s Českým animačním týmem a soutěže o ceny z nakladatelství a vydavatelství DINO TOYS.

Dostihové suvenýry z AUTO HASE PARKU

Pro všechny návštěvníky AUTO HASE PARK Velká Chuchle nabízí v infocentru (přízemí sázkové haly) nejen celou řadu suvenýrů, ale také si zde lze obohatit domácí "dostihovou knihovničku". V současné nabídce jsou trička s obrázky trojice poníků, pohlednice s portréty špičkových českých dostihových koní nedávné minulosti a současnosti, velkoformátový plakát držitele titulu Kůň roku 2009, hřebce Age of Jape, knihy, hračky, jiné dárkové předměty, ale i ročenky, přehledy plemeníků a další tiskoviny Jockey Clubu, či Dostihové programy včetně sázkové přílohy LOT.

Podobné články
Jakub Spáčil

Připravili jsme pro vás KOŇSKOU ŠTAFETU. Štafetový kolík ale bude jen symbolický. Půjde o “zimní” seriál minirozhovorů, které mezi sebou povedou…

Jan Odložil

Připravili jsme pro vás KOŇSKOU ŠTAFETU. Štafetový kolík ale bude jen symbolický. Půjde o “zimní” seriál minirozhovorů, které mezi sebou povedou…