Player vítězem III. kvalifikace na Velkou pardubickou

9. 8. 2022 Monika Suchánková Autor fotek: Monika Suchánková
Charismatic a Forman
Charismatic a Forman

Po letní přestávce se na závodiště v Pardubicích vrátily dostihy. V sobotu 6. srpna bylo přichystáno celkem devět dostihů, z toho jeden rovinový. Hlavním tahákem byla již třetí kvalifikace na letošní Velkou pardubickou.

Odpoledne odstartovala Cena patriotů moravských vín (proutky, IV. kat, 2 800 m, pro 3leté koně). Ihned po startu vyrazila Nanamixa před Fort Medoc a Version D'Haspel. Závěrečný skok téměř současně skákali Königin Lucia a Fort Medoc (ž. Jan Faltejsek, tr. Tůma Pavel, Dr. Charvát), který předvedl lepší koncovku. Pro vítězného Fort Medoc to byl debut. Třetí dokončila již se ztrátou Nanamixa před Perceivable a Sardinie.

 1_1.dostih-Fort-Medoc.JPG

V Ceně společnosti Tipsport (Stchcc, IV. kat, 3 300 m, pro 5leté a starší koně) předvedl sólo jízdu King's Shilling (ž. Lukáš Matuský, tr. Holčák Radek, AGA- Vlachovice), který se okamžitě po startu usadil na čele a před sebe nikoho nepustil až k cílovému sloupku. V cílové rovině se k němu sice snažil dotáhnout favorit Imphal, ale stačil pouze na druhé místo. Třetí dokončil High In The Sky před Forman a Kapjahr.

 2_1.dostih-King-s-Shilling.JPG

Třetím dostihem byl Pohár BICZ holding 2022 (Stchcc, III. kat, 3 600 m, pro 4leté koně). Zde se na čele dostihu pohyboval Arion před Roxie Rose a Kmotr. A právě Kmotr (ž. Adam Čmiel, Vocásková Helena, Zeas Staré Hradiště) přešel do vedení před posledními třemi skoky na travnatém ovále a v cílové rovině pouze navyšoval svůj náskok. Druhý dokončil Coupstar před Arion, Soul of Dubai a Salivano.

 3_1.dostih-Kmotr.JPG

Dostihem určeným pouze klisnám, pojmenovaným po dvojnásobné vítězce Velké pardubické, byla Cena města Pardubic – Cena Registany (Stchcc, II. kat, 4 150 m, pro 4leté a starší). Aktivně vstoupila do dostihu Ztracenka, která určovala tempo před Jacqueline a favoritkou Giannina. Po výběhu z poslední oranice si menší náskok vytvořila Giannina (ž. Adam Čmiel, tr. Vocásková Helena, Statek Blata Český Ráj), na který již žádná z jejích soupeřek nedokázala zareagovat. Pěkným závěrem si pro druhé místo doběhla Maková Panenka před Yara, Ztracenka a Jacqueline.

 4_1.dostih-Giannina.JPG

Pátým dostihem byla Cena firmy Chládek a Tintěra, Pardubice a.s. – III. kvalifikace na 132. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou (Stchcc, NL. kat, 5 800 m, pro 5leté a starší koně). Na startu se sešlo celkem třináct startujících a nejvíce z nich vyčnívala trojice Player, Lombargini a Sacamiro. Zajímavým koněm byl i švédský host Three is Company.

III.-kvalifikace-.JPG

Krátce po startu se na čele objevil Chicname de Cotte, kterého poté vystřídal Angostura. Hned na čtvrté překážce přišel první a zároveň jediný pád, kdy skončil Lombargini a poté pokračoval již bez svého jezdce. Přibližně v polovině dostihu přešel do čela Player a Zataro, které následoval Aeneas a Chicname de Cotte. Poslední skok skákal na čele stále Player (ž. Marcel Novák, tr. Kvapilová Lenka, Nýznerov), který v cílové rovině odrazil útok Chicname de Cotte a zvítězil. Třetí místo obsadil překvapivě Argano před Mr.Spex a Zataro. Dále dokončili Sacamiro, Dusigrosz, Aeneas, Fly Filo Fly a Dulcar de Sivola. Three is Company a Angostura byli ke konci dostihu zastaveni.

 5_1.dosith-Player.JPG

Do Poháru patriotů moravských vín (Stchcc, III. kat, 4 000 m, pro 5leté a starší koně) nejlépe odstartoval King Heart a diktoval tempo. Ve druhé půli se do čela propracoval Giorgione a vypracoval si i drobný náskok. V závěru se na něj ale ostatní dotáhli a na čele se objevila dvojice Royal Gino a Kubali (ž. Lukáš Matuský, tr. Holčák Radek, Vasury Kolesa), který v závěru předvedl lepší finiš. Třetí dokončil Averis před Leo Fantastico a Giorgione.

 6_1.dostih-Kubali.JPG

Do Ceny společnosti K- K Metal, a.s. (Stch, IV. kat, 3 900 m, pro 5leté a starší koně) nakonec odskočila pouhá pětice koní, když König Samur odmítl absolvovat zkušební skok. Nejrychleji po odmávnutí startovního praporku vyrazil Ho My God před Meeradler. V průběhu dostihu byl zastaven Dundee a pokračovali pouze čtyři koně. Na čele se ale nic nezměnilo a Ho My God (ž. Jan Faltejsek, tr. Török Dalibor, DS Pegas) si naprosto lehce doběhl pro vítězství. Druhý dokončil Meeradler před Figaro des Bordes a Queen.

 7_1.dostih-Ho-My-God.JPG

V Ceně stáje QUARTIS – ZÁMECKÝ VRCH (Stchcc, IV. kat, 4 500 m, pro 5leté a starší koně) se zrodilo těsné vítězství pro Piraniya (ž. Martin Liška, tr. Haris Ludvík, Vocetka), když udolala druhého Wise Ruler na cílovém mezníku. Třetí dokončil Buiseness Sivola před Godfrey a Sexy Lord.

 8_1.dostih-Piraniya.JPG

Dostihový den uzavřel devátý dostih, Cena podporovaná společností AGROVENKOV, o.p.s (IV. kat, 3 200 m, pro 4leté a starší koně). Jednalo se o rovinu, ve které nenašel soupeře favorit Naarden (ž. Adam Čmiel, tr. Vocásková Helena, DS GAUDIUM). Druhý dokončil Le Coquerant před Enfield Grey, Glavalino a Valdobbiadene.

 9_1.dostih-Naarden.JPG

Dalším programem na dostihovém závodišti bude 2. září, kdy jsou naplánované roviny a dostihy přes proutěné skoky. A o den později se poběží již IV. kvalifikace na Velkou pardubickou.

Podobné články
1. kvalifikace

Dostihové závodiště v Pardubicích opět otevřelo divákům své brány dne 21. května. Na programu bylo celkem devět dostihů, kdy hlavním lákadlem byla I.…