Ohlédnutí za Ruským dnem aneb Moning Let před Juventusem

Velká cena Paramo a.s.- Memoriál majora Miloše Svobody na 5800 metrů byla v sobotu 14.června druhým kvalifikačním dostihem pro 118.Velkou pardubickou České pojišťovny. Vítěz posledních dvou ročníků tohoto dostihu Decent Fellow a také Zeerow neprošli veterinární kontrolou a tak se na startu sešlo devět koní a jezdců.

V sedle šestiletého My Best Risk došlo ke změně jezdce, když v předchozím dostihu zraněného žáka Josefa Váňu nahradil žokej Josef Bartoš.

Při neúčasti veterána Decent Fellow byli největšími favority MONING LET (ž.Faltejsek) a JUVENTUS, v jehož sedle byl nestárnoucí žokej Josef Váňa, který se v akci divákům představil letos poprvé.

Po startu byli na špici KLIP (ž.Stromský), DERBY SHARP (ž.Kousek) a MONING LET. Koně cválali pohromadě. V dalším průběhu šel do čela MONING LET a prakticky až do cíle před sebe nikoho nepustil. JUVENTUS se taktéž posunul dopředu a kontroloval špici. Velice aktivně si rovněž počínal HARRY THE BEAVER (am.Horčička).

MONING LET z Wrbna Racing, připravovaný trenérem MVDr. Čestmírem Olehlou, zvítězil zadrženě o deset délek, JUVENTUS byl druhý, KLIP třetí, těsně čtvrtý HARRY THE BEAVER a pátý KASKER (ž.Myška). Ostatní proběhli cílem v pořadí PROFIL (Kasl), DERBY SHARP, MY BEST RISK a jako poslední LUXOR (Mátl).

Do Velké pardubické se kvalifikovalo dalších osm koní, celkem zatím splnilo šestnáct domácích uchazečů o start v podzimním vrcholu.

Z rámcových dostihů byla nejhodnotnějším Cena společnosti JAST, s.r.o. – dopravní značení – Červnová cross country Válečníka, dostih I. kategorie na 3300 metrů, který se běhá v kurzu Poplerova memoriálu. Favorizovaná ARCHEA (ž.Stromský) měla pád na Velkém vodním příkopu a tak o vítězství bojovali WELLDANCER (ž.Bartoš) a GERNIA (ž.Myška), kteří patřili taktéž k favoritům. Jistě o dvě a čtvrté délky zvítězil první jmenovaný.

Klasickou steeplechase vyhrál polský host JESIENNY KROKUS, v sedle s naším žákem Rostislavem Benšem.

Žokejové Josef Bartoš a Jan Faltejsek získali každý po dvou vítězstvích, z trenérů byl nejúspěšnější Josef Váňa, jehož svěřenci získali tři prvenství.

Výsledky:   
        I.     FANTASTYKA (ž.Faltejsek) – NIKAS – DARSSIO/GREISEN
        II.    RETRIEVER (žk.Váňa J.,ml.) – NERGOS – MIKEILA
        III.    DEL SOLE (ž.Bartoš) – VALLDEMOSO – BARYON
        IV.    CIPÍS (Šimůnek) – POSEJDON – VARKET
        V.    JESIENNY KROKUS (žk.Benš) – NOVOLARI – HERETIC
        VI.    WELLDANCER (ž.Bartoš) – GERNIA – BRENET
        VII.    MONING LET (ž.Faltejsek) – JUVENTUS – KLIP
        VIII.    IRISH QUEEN (ž.Kousek) – DEAD OR ALIVE – BOŽETĚCH
        IX.    JESTER (ž.Stromský) – NIGGER – MARSYLIANKA


Připravil: Milan Tůma

Podobné články
Jaroslav Myška

Připravili jsme pro vás KOŇSKOU ŠTAFETU. Štafetový kolík ale bude jen symbolický. Půjde o “zimní” seriál minirozhovorů, které mezi sebou povedou…

Jan Verner

Připravili jsme pro vás KOŇSKOU ŠTAFETU. Štafetový kolík ale bude jen symbolický. Půjde o “zimní” seriál minirozhovorů, které mezi sebou povedou…