O vítězi I. kvalifikace na Velkou pardubickou rozhodovala fotografie

24. 5. 2022 Monika Suchánková Autor fotek: Monika Suchánková
1. kvalifikace
1. kvalifikace

Dostihové závodiště v Pardubicích opět otevřelo divákům své brány dne 21. května. Na programu bylo celkem devět dostihů, kdy hlavním lákadlem byla I. kvalifikace na letošní 132. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou.

Nejobsazenějším dostihem byla Cena společnosti CHARVÁT Group s.r.o. (proutky, IV. kat, 3 200 m, pro 4leté a starší koně). Na startu se sešlo celkem šestnáct koní. O tempo se v průběhu dostihu staral Irreverencieux před Darkolva a Benjamin. Na předposlední překážce přešel do čela Brexit (ž. Pavel Složil, tr. Olehla Čestmír, MVDr., Syndikát hvězda- Olehla), který vedení uhájil před mohutně finišujícím Dařbujánem. Třetí dokončil Darkolva před Irreverencieux a Dovalweeno.

1.dostih-Brexit.JPG

V Poháru BICZ holding 2022 (Stchcc, III. kat, 4 400 m, pro 5leté koně) se po startu nikomu příliš dopředu nechtělo. Nakonec to na sebe vzal favorit Forever Dry, který se vracel po téměř dvouleté přestávce. Za ním se seřadili New Finch a Beau Fixe. Ve druhé polovině dostihu do čela na chvíli přešel New Finch, ale Forever Dry (ž. Josef Bartoš, tr. Váňa st. Josef, Statek Blata Český ráj) si první pozici vzal zpět a vydržel až k cílovému mezníku. Druhý dokončil pěkným závěrem Fort Ryan před New Fich, Beau Fixe a Godfrey.

2.dostih-Forever-Dry.JPG

Dalším dostihem byla Cena společnosti TIPSPORT (Stchcc, II. kat, 3 300 m, pro 5leté a starší koně). Dostih se okamžitě od startu odvíjel pod taktovkou Chrystal Crosse. Až po vyběhnutí na travnatý ovál se do čela dostal někdo jiný. Tím byl Lad In, kterému se podařilo vytvořit si menší náskok. V cílové rovině ale přišel úspěšný útok od Lianela (ž. Jakub Kocman, tr. Popelka Stanislav, Ramzová). Třetí dokončil Chrystal Cross, čtvrtý se ztrátou Mediciman před Leo Fantastico.

3.dostih-Lianel.JPG

Hlavním dostihem byla Cena města Pardubic – I. kvalifikace na 132. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou (Stchcc, NL. kat, 5 800 m, pro 5leté a starší koně). Na startu se sešli rovnou dva vítězové Velké pardubické z let minulých, No Time To Lose a Theophilos. Jako největší konkurence pro tuto dvojici měli být Player a Stretton. A právě poslední zmiňovaný byl v samotném dostihu velice aktivní. Po startu ještě společně s Mr. Spex diktovali tempo. První problém přišel na Popkovickém skoku, kde málem vyklopil ze sedla svého jezdce Paris Eiffel. Ve druhé půlce dostihu se k vedoucímu Strettonovi připojila dvojice Theophilos a Player. Obrovské problémy měl Star na Velkém anglickém skoku, jeho jezdec už měl nohu přehozenou přes sedlo, ale nakonec se udržel.

I.-kvalifikace-Drop.JPG

Na travnatém ovále se k táhlé koncovce rozhodl Theophilos, naopak Stretton se začal propadat. Na stíhací jízdu se vydal Del Rey a v cílové rovině mohutně stahoval Theophila. U cílového sloupku byli téměř zároveň a o vítězi na trati dlouhé téměř 6 kilometrů musela rozhodnout až cílová fotografie. Tím se nakonec stal překvapivě Del Rey (ž. Jakub Kocman, tr, Mimra Zdeněk, D + V + P Kopálek). Třetí po krásném závěru skončil No Time To Lose před Strettonem a Playerem. Dále dokončili v pořadí Kaiserwalzer, Dulcar de Sivola, Mr. Spex, Star, Paris Eiffel a Chicname de Cotte.

4.dostih-Del-Rey.JPG

Jedinou klasickou steeplechase byla Cena Služeb města Pardubic (III. kat, 3 500 m, pro 5leté a starší koně). Po většinu dostihu určoval tempo Angkor Wat. V posledním oblouku před cílovou rovinou se do čela dostala dvojice klisen Protocolar a Yara (ž. Pavel Složil, tr. Popelka Stanislav, Quartis- Zámecký Vrch), která nakonec lehce zvítězila. Třetí dokončil Angkor Wat před Godsalinem a Ziggy Ready.

5.dostih-Yara.JPG

Dalším dostihem byla Cena společnosti Falcon security, s.r.o. (Stchcc, IV. kat, 3 200 m, pro 4leté koně). O tempo se staral Soul of Dubai. Přibližně v polovině dostihu dvojice Arion a Roxie Rose vyhnuli skok a nepokračovali. V cílové rovině nakonec odrazil útok Coupstar (ž. Jan Faltejsek, tr. Tůma Pavel, Dr. Charvát) od dotírajícího Kmotra a zvítězil. Třetí dokončil Australia Cross před It's Quini Tiepi a Soul of  Dubai.

6.dostih-Coupstar.JPG

V Ceně Jezdectví (Stchcc, IV. kat, 3 3500 m, pro 5leté a starší koně) se o tempo v dostihu staral Vaxerton. V cílové rovině to vypadalo na vítězství La Coral, ale s krásným závěrem přišla Maková Panenka (ž. Jan Faltejsek, tr. Petříková Eva, Ing., DS Ponytrans). Třetí dokončil Kubali před Royal Gino a Lastien.

7.dostih-Makova-Panenka.JPG

V posledním překážkovém dostihu odpoledne, Ceně za podpory PREMIN (Stchcc, IV. kat, 4 600 m, pro 5leté a starší koně) se prosadil suverénně Čáryjape před Kengi, Zarate, Sexy Lord a Non Stop.

8.dostih-Caryjape.JPG

Posledním dostihem byla Cena Dostihového klubu a jednalo se o rovinu (IV. kat, 2 800 m, pro 3leté koně). V cíli daleko za sebou nechal ostatní debutant New Friend (ž. Jan Verner, tr. Tůma Pavel, Dr. Charvát). Druhý dokončil s velkou ztrátou Copper Scape před Sasiro, Odette a Dajla.

9.dostih-New-Friend.JPG

II. kvalifikace na Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou se poběží 18. června.

Podobné články
Sport

Nesmrtelný! Žokej Josef Bartoš (41), který si před třemi týdny při těžkém pádu v italském Meranu zlomil hrudní obratel, rozdával úsměvy na 102.…

ČTK České noviny

Praha - České derby vyhrála díky skvělému finiši klisna Queen of Beaufay vedená žokejem Petrem Foretem, který zvítězil v nejprestižnějším domácím…