Memoriál Evy Palyzové počtvrté opanoval Aeneas

8. 7. 2024 Tisková informace, F. Minařík Autor fotek: Bohumil Křižan Zdroj: Jockey Club ČR URL zdroje: www.dostihy.cz

O sváteční sobotě za tropických teplot hostilo závodiště Lysá nad Labem svůj druhý letošní mítink. Na programu byl smíšený program z rovinových i překážkových dostihů, přičemž vrcholem byl Conseq Memoriál Evy Palyzové.

Desetiletý vyslanec stáje Statek Blata Český Ráj dosáhl sedm ze svých osmi vítězství právě na malebném polabském závodišti, když před dvěma měsíci triumfoval v Prvomájové steeplechase. Není tedy divu, že Aeneas na start šel jako desetinový favorit, i když stálého jezdce Kratochvíla v jeho sedle vystřídal Josef Bartoš.

Ten od začátku nenechal nikoho na pochybách, že si jde pro další vítězství a na čele začal udávat pravidelné tempo. To asi v polovině dostihu začal stupňovat, a když jeho největší soupeř Swinging Thomas udělal několik drobnějších chyb, svůj náskok navýšil. Žokej Faltejsek sice v modrožlutých barvách dr. Charváta sice dělal vše, co mohl, a ryzáka rozhýbal k velkému závěru, na populárního „Ananase“ ale nestačil. Svěřenec trenéra Váni staršího měl v cíli náskok krku a na konto si připsal neuvěřitelný čtvrtý triumf v letním lysolabském vrcholu.

V rámcovém rovinovém programu se dařilo žokejce Martině Havelkové, která dosáhla na double. První triumf si připsala zároveň i jako trenérka, když v Ceně CK Martin Tour zvítězila jí připravovaná Cerca Trova v majetku DS Kompresory – Kopřiva. Druhý zásah přidala o hodinu později v Handicapu Hotelu Olympionik v sedle Latarmissie trenérky Horákové ze stáje Vega – Horáková.

Asi nejkvalitněji obeslaným rovinovým dostihem byla Cena společnosti Tipsport, kde se na startu ukázali koně, kteří již měli zkušenosti z jedničkových klání. Nakonec nejlepším z nich byl Rabbit Zoustar, kterého k jistému start – cíl vítězství dovedl Jiří Chaloupka. I když svěřenec trenéra Petrlíka ze stáje Rabbit Trhový Štěpánov nosil nejvyšší váhu v poli, na rychlé dráze za sebou nechal jak favorizovaného Talamancu, tak tříletého Steppingstone.

Podobné články
Lot trenéra Janatky (1976), který měl v tréninku i slavného Peruánka

Jedinečný areál dostihového závodiště v městské části Dvory nabídl přesně před 125 lety domácímu obyvatelstvu, lázeňským hostům i váženým…

O následujícím víkendu můžete zavítat na naše nejvýchodnější i nejzápadnější závodiště. V sobotu totiž třetí letošní dostihový den přivítají…