Marek Stromský: 'Zatím mi to šlape'

22. 6. 2011 Roman Brhel

Štěpánkovice – Ve výborné formě se zatím nachází štěpánkovický žokej Marek Stromský. Třeba minulý týden startoval v Pardubicích v pěti dostizích. Ve všech případech skončil na bedně s bilancí jednoho vítězství, tří druhých a jednoho třetího místa.

„Vůbec jsem neměl v plánu jet v Pardubicích tolik dostihů, ale Kuba Bartoš se zranil a já jel ještě jednoho koně pro pána Váňu," uvedl Marek Stromský.

Právě tento dostih vyhrál. Prioritou pro něj ale byla kvalifikace na Velkou pardubickou v sedle Chenonceau. „Pro tohoto mladého koně to byla první klasifikace, doběhli jsme druzí, rychlejší byl pouze kůň pana Váni," doplnil jeden z nejlepších českých žokejů současnosti.

Pět pardubických startů dalo členovi albertovského hřebčína docela zabrat. „Na druhé straně, když se daří, únava se zvládá lépe," pousmál se Marek Stromský, který hned z Pardubic zamířil do italského Merana, kde ho čekaly tři starty. „Bohužel ve dvou případech jsme dostih nedokončili pro pád. Doplatili jsme na to, že koně před námi upadli," poznamenal Stromský.

Ve třetím případě už slavil úspěch. S Black Diamondem doběhl na třetím místě. Uplynulou sobotu se Marek Stromský představil na populárním závodišti ve Slušovicích, kde byl třetí a v jednom případě koně zastavil. „Nechtěl jsem riskovat. Startovalo hodně koní, byly pády a hrozila kolize," vysvětloval zkušený žokej, který má letos na svém kontě už třiatřicet startů, ve kterých byl osmnáctkrát na stupních vítězů, což je vynikající bilance.

„Nestěžuji si, vyhýbají se mi zranění, některé pády sice bolí, ale dá se to přežít," pousmál se jeden z nejúspěšnějších sportovců Opavska současnosti.

Rozhovor s žokejem přinesl deník.cz: Marek Stromský: 'Zatím mi to šlape'

Podobné články
Sport

Na českých dostihových drahách vybojovala jezdkyně Denisa Sikorová devět vítězství za šest sezon. Na španělském závodišti La Zarzuela v Madridu se…

Lucie Fialová

Připravili jsme pro vás KOŇSKOU ŠTAFETU. Štafetový kolík ale bude jen symbolický. Půjde o “zimní” seriál minirozhovorů, které mezi sebou povedou…