Květnový handicap: High Reservation odolala Torlusovi

Květnové dění na centrálním českém závodišti v Praze-Velké Chuchli zahájil Dostihový den JVM Computers, který dvěma tisícovkám diváků nabídl sedm dostihů. Hlavním bodem programu byl Květnový handicap JVM Computers (I. kat., 1814 m, 120 tis. Kč, 4+) se sedmi, hmotnostně různě zatíženými aktéry.

Výsledky

Květnový handicap: High Reservation odolala Torlusovi

Favoritem nedělního hlavního dostihu s kurzem 2,65:1 byl pátý ze silně obsazené Velké dubnové ceny Factoringu ČS, Mílař roku 2005 Torlus (René Koplík), ale důvěru sázejících měla i klisna High Reservation (Chaloupka - 3,5:1), která se počtvrté v kariéře postavila proti dosud vždy úspěšnější vrstevnici Vltavě (Rája - 5:1). Po dobrých startech v Rakousku měl své příznivce také loňský čtyřnásobný vítěz Le Vent (Andrés - 5:1), opodál zájmu (10:1) stáli stájový kolega druhé favoritky Set In Motion (Minařík) a Sorgenia (Miličková), jako outsider nastupoval Santa Boy (Klepetková - 13:1).

Ihned po startu se tempa chopila stříbrná z loňské Jarní ceny klisen i Oaks High Reservation a před Vltavou a Set In Motionem diktovala průměrné tempo, v němž přivedla kompaktní sedmičlenné pole do finiše. Tam vnější stopou zaútočil favorit Torlus, který nesl 62,5 kg, a v polovině cílové roviny vypadal jako reálný ohrozitel vedoucí klisny. Jenže svěřenkyně Romana Vítka pod žokejem Jiřím Chaloupkou našla při své sezónní premiéře dostatek sil k tomu, aby sílící nápor o 4 kilogramy zatíženějšího konkurenta odrazila a po boji o krk v čase 1:55,40 zvítězila. Její stáj Pegas byla na pomyslných stupních vítězů zastoupena dvakrát, protože necelé čtyři délky za Torlusem obsadil třetí místo Set In Motion. Pětici nejlepších doplnili nejméně kil (52,5) nesoucí Sorgenia a druhý nejzatíženější (60,5 kg) Le Vent.

High Reservation kromě již zmíněných druhých míst v loňských klasických zkouškách dokázala na podzim vyhrát chuchelský Memoriál Harryho Petrlíka a rakouskou Preis der Diana, čili nedělním pražským triumfem završila čistý hattrick. Bylo to její čtvrté vítězství za dobu v českém tréninku (jako dvouletá běhala v Anglii), avšak první v konkurenci hřebců a valachů.

Příští dostihy ve Velké Chuchli: neděle 13. května od 14 hodin - 59. Jarní cena klisen Porcela Plus
Podobné články
Sport

Na českých dostihových drahách vybojovala jezdkyně Denisa Sikorová devět vítězství za šest sezon. Na španělském závodišti La Zarzuela v Madridu se…

Lucie Fialová

Připravili jsme pro vás KOŇSKOU ŠTAFETU. Štafetový kolík ale bude jen symbolický. Půjde o “zimní” seriál minirozhovorů, které mezi sebou povedou…