Jarní vrchol slibuje skvělou podívanou!

13. 5. 2022 Tisková informace Autor fotek: Archiv Chuchle Arena Praha Zdroj: Chuchle Arena Praha

První třetina dostihové sezóny vyvrcholí tuto neděli v Chuchle Areně Praha 101. Conseq Velkou jarní cenou o 600 tis. Kč, prvním dílem tzv. Klasické trojkoruny, kterého se zúčastní čtrnáct tříletých hřebců a jedna klisna. Program osmi dostihů startuje ve 14 hodin.

Startovní pole 101. Conseq Velké jarní ceny nabízí vysokou kvalitu, hlavními kandidáty na klasický triumf jsou Westminster Night a Josephino, kteří dokázali zvítězit i ve Francii, a také premiant zdejšího přípravného Memoriálu profesora Michala Arkhangelsk (foto). V záplavě zahraničních rodáků mají dobré šance i oba zástupci českého chovu, Zamico finišoval za Arkhangelskem těsně druhý a Red Coral vloni neprohrál a byl vyhlášen šampiónem dvouletých hřebců.
Dalším ostře sledovaným dostihem bude 36. Memoriál JUDr. Otakara Frankenbergera, v němž změří síly adepti startu v Českém Derby, přičemž vítězové posledních dvou ročníků tohoto testu pak triumfovali právě i v červnovém vrcholu.
V sedlech koní lze očekávat skvělé výkony, proti kompletní tuzemské špičce nastoupí mnohonásobní šampióni Polska a Slovenska Szczepan Mazur a Jaroslav Línek či úřadující belgický vicešampión Koen Clijmans.

Ceny vstupného pro letošní sezónu zůstaly na dosavadní úrovni:

  • dospělí: 180 Kč/předprodej 150 Kč,
  • mládež, studenti a senioři: 100 Kč,
  • děti do 15 let, ZTP a nově též vojáci v uniformě mají vstup zdarma.

Další doprovodný program pro děti:
při příznivém počasí jízdy na ponících zdarma a venkovní hřiště s atrakcemi.
V přízemí tribuny krytý dětský koutek "Hříbátka".

Podobné články

O následujícím víkendu pokračuje dostihová sezóna na Hipodromu Most, kde v sobotu 28. května odstartuje první z osmičky dostihů ve 13 hodin. Diváci…

Senzačního vítěze má první kvalifikace na 132. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou. Když koně vyběhli na travnatý ovál, zdálo se být jasné, že…