Do Varů na elitu dvouletých

19. 8. 2022 Tisková informace Autor fotek: Archiv Chuchle Arena Praha Zdroj: Jockey Club ČR URL zdroje: www.dostihy.cz

V neděli 21. srpna se v Karlových Varech uskuteční letošní poslední prázdninový dostihový den, jehož vrcholem je 43. Cena Masise Charvát Group s.r.o. určená dvouletým koním.

Na startovní listině této zkoušky na 1200 metrů je sedm koní a horkou favoritkou je ve dvou startech neporažená Niamthree ze stáje 3 hearts. Ta naposledy zvítězila lehce v Simsonově ceně, když žokejka Vendula Korečková se mohla už v polovině cílové roviny otáčet a kontrolovat situaci. Trenérka Vocásková bude mít v poli i Arrynu, která naposledy též zvítězila, když o necelou délku za ní byla Baby Summer, která je na startu i tentokrát.

Chuť vítězství okusil již i vraník Black Dark ze stáje Nieslanikových. Zajímavými jmény můžou být debutující Devil in Pink, jenž ponese typické růžové barvy stáje Lokotrans, či Rabbit Kantharos v majetku Rabbit Trhový Štěpánov, který sem byl dohlášen.

Kvalitně obsazená je i následující Cena Lázně Poděbrady pro tříleté a starší vytrvalce na 2400 metrů. Čtvrtý z letošního Derby Ashat změří své síly se staršími, mezi nimiž nechybí loňský vítěz Zlatého poháru Grigri de Lancray, vítěz Velké dubnové ceny Vert Liberte či překvapivý triumfátor místní Dvojnásobné míle Wilantos. Odepisovat se nedá ani vloni v tomto dostihu druhý Orleano, byť mu poslední starty nevyšly, tak karlovarská dráha patří k jeho oblíbeným.

Program skládající se ze sedmi zkoušek začíná ve 14:00.

Podobné články

Dostihoví příznivci v tomto týdnu rozhodně nudou netrpí. Nejenže totiž mohli sledovat včerejší dostihy v Lysé nad Labem, ale v sobotu se mohou…

Sport

Sedmička nejlepších překážkových žokejů se přidá k pomoci malé Terezce (2,5 roku) v boji s akutní lymfoblastickou leukemií. Josef Váňa starší, Josef…