Famózní double v jedničkových vrcholech

26. 4. 2022 Tisková informace Autor fotek: Tomáš Holcbecher/CHAP Zdroj: Chuchle Arena Praha URL zdroje: www.chuchlearena.cz

V neděli 24. dubna pokračovala sezóna v Chuchle Areně Praha třetím dostihovým dnem, jehož dva vrcholy nejvyšší kategorie ovládli reprezentanti stáje ARS, svěřenci trenéra Konstantina Kobzareva Arkhangelsk a Politicum. Skvěle si počínal také žokej David Liška, šampión sezóny 2018 dosáhl v rámcovém programu hattricku.

V 33. Memoriálu profesora Michala (I. kat., 1400 m, 150 tis. Kč, 3l. hř. a val.) potvrdil příslušnost k absolutní špičce ročníku vítěz srpnové Ceny Masise Arkhangelsk, jenž pod žokejem Jiřím Palíkem dominoval stylem start-cíl a dosáhl třetího kariérního triumfu. O necelou délku druhý finišoval druhý listopadový Pražský favorit Zamico, třetí honorář vybojoval při své tuzemské premiéře Help. Dosud neporažený šampion loňských juniorů Red Coral skončil za Ashatem pátý.

Cenu UniCredit Bank (17. Memoriál Jaroslava Maška, I. kat., 1400 m, 150 tis. Kč, 4l. a st.) proměnil v druhý životní plný zásah šestiletý bělouš  Politicum, v sedle předloňského vítěze EJC Leram Million oslavil premiérový triumf na triumf nejvyšší scéně jezdec Lukáš Charvát. O hlavu druhý skončil premiant Velké jarní ceny zpřed čtyř let Sagar, bronz vybojoval vítěz říjnové Českomoravské ceny Lailaho.

Oba vítězové reprezentují novou stáj (Anastazie Kobzarevové) ARS a jsou v péči nově trénujícího Konstantina Kobzareva (někdejšího Šavujevova dvorního žokeje, který má na kontě např. triumf v St Leger 2004 s legendárním Darsalamem). Jak pro majitele, tak pro trenéra šlo o vůbec první vítězné zápisy do jejich kariér.

Začátek programu sice poznamenal vytrvalý déšť, ale štěstí pršelo někdejšímu šampiónovi: žokej David Liška, který letos po roční pauze restartoval svou kariéru, totiž vyhrál tři dostihy v řadě a zaznamenal svůj šestý životní hattrick. Se dvěma sobotními triumfy z Bratislavy tak během víkendu zvítězil v celkem pěti dostizích. Dvakrát, jednou jako trenérka a jednou jako jezdkyně, vyhrála také Martina Havelková.

Foto Tomáš Holcbecher/TMM
Podobné články
Idnes.cz

První kvalifikační dostih na Velkou pardubickou nečekaně ovládl po strhujícím finiši sedmiletý hnědák Del Rey v sedle s Jakubem Kocmanem. V cílové…

Česká televize

Po šesti letech vyhrál Velkou jarní cenu kůň z českého chovu. První dostih Klasické trojkoruny ovládl v pražské Chuchle Areně ve výborném čase Zamico…